banner

A new way of investing

MARKETS

Titan Company Ltd

BSE Code : 500114 NSE Symbol : TITAN ISIN:INE280A01028 SECTOR: Diamond, Gems and Jewellery

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 88.7888.7888.7888.7888.7888.78
Reserves Total 6092.945105.214223.233445.913003.232435.17
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds6181.725193.994312.013534.693092.012523.95
Secured Loans 1081.32717.521066.49113.0599.79606.27
Unsecured Loans 1206.31886.34800.600.000.00200.00
Total Debt2287.631603.861867.09113.0599.79806.27
Other Liabilities118.85103.94109.4399.8887.4571.76
Total Liabilities8588.206901.796288.533747.623279.253401.98
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 1376.231164.46817.33714.841253.411103.10
Less : Accumulated Depreciation 306.88190.61110.0260.48570.18506.86
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 1069.35973.85707.31654.36683.23596.24
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress25.6341.17147.8376.8454.9332.87
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 875.92733.75886.1390.0932.6326.57
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 6719.185749.204806.494381.764047.433867.20
Sundry Debtors 358.23192.99115.36134.85187.35152.02
Cash and Bank Balance1001.00612.28772.74111.66210.20888.92
Loans and Advances 937.63722.85621.95549.95393.97315.93
Total Current Assets9016.047277.326316.545178.224838.955224.07
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 2814.772451.672011.022526.492248.262405.73
Provisions 66.8542.9517.9817.94344.73299.23
Total Current Liabilities & Provisions2881.622494.622029.002544.432592.992704.96
Net Current Assets6134.424782.704287.542633.792245.962519.11
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets127.9080.8263.09-60.8649.5139.88
Deferred Tax Liability43.1432.7760.85-44.5629.8430.53
Net Deferred Tax84.7648.052.24-16.3019.679.35
Other Assets398.12322.27257.48308.84242.83217.84
Total Assets8588.206901.796288.533747.623279.253401.98
Contingent Liabilities321.15228.40300.84291.37297.93446.92

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.