banner

A new way of investing

MARKETS

Titan Company Ltd

BSE Code : 500114 NSE Symbol : TITAN ISIN:INE280A01028 SECTOR: Diamond, Gems and Jewellery

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 88.7888.7888.7888.7888.7888.78
Reserves Total 6736.086092.945105.214223.233445.913003.23
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds6824.866181.725193.994312.013534.693092.01
Secured Loans 579.431081.32717.521066.49113.0599.79
Unsecured Loans 2689.941206.31886.34800.600.000.00
Total Debt3269.372287.631603.861867.09113.0599.79
Other Liabilities152.46118.85103.94109.4399.8887.45
Total Liabilities10246.698588.206901.796288.533747.623279.25
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 2635.951376.221164.46817.33714.841253.41
Less : Accumulated Depreciation 582.48306.87190.61110.0260.48570.18
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 2053.471069.35973.85707.31654.36683.23
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress13.7825.6341.17147.8376.8454.93
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 983.11875.92733.75886.1390.0932.63
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 7740.626719.185749.204806.494381.764047.43
Sundry Debtors 214.44358.23192.99115.36134.85187.35
Cash and Bank Balance356.001001.00612.28772.74111.66210.20
Loans and Advances 1149.76937.63722.85621.95549.95393.97
Total Current Assets9460.829016.047277.326316.545178.224838.95
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 2824.132814.772451.672011.022526.492248.26
Provisions 117.1366.8542.9517.9817.94344.73
Total Current Liabilities & Provisions2941.262881.622494.622029.002544.432592.99
Net Current Assets6519.566134.424782.704287.542633.792245.96
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets194.49127.9080.8263.09-60.8649.51
Deferred Tax Liability22.4043.1432.7760.85-44.5629.84
Net Deferred Tax172.0984.7648.052.24-16.3019.67
Other Assets504.68398.12322.27257.48308.84242.83
Total Assets10246.698588.206901.796288.533747.623279.25
Contingent Liabilities392.26381.98228.40300.84291.37297.93

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.