banner

A new way of investing

MARKETS

NTPC Ltd

BSE Code : 532555 NSE Symbol : NTPC ISIN:INE733E01010 SECTOR: Power Generation & Distribution

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 9894.569894.568245.468245.468245.468245.46
Reserves Total 103674.8897513.6193532.3187985.7783048.2473411.89
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds113569.44107408.17101777.7796231.2391293.7081657.35
Secured Loans 41641.1535660.8433847.4934516.0325960.3023617.83
Unsecured Loans 125101.83107145.7387757.1272324.1867166.9462377.51
Service Line & Sec.Dep. from Cust.0.000.000.000.000.000.00
Total Debt166742.98142806.57121604.61106840.2193127.2485995.34
Other Liabilities4598.484090.574754.805344.825836.725446.45
Total Liabilities284910.90254305.31228137.18208416.26190257.66173099.14
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 193575.29153399.20139805.27111749.8297625.30128477.59
Less: Accumulated Depreciation 36763.9927778.5820046.1012394.105852.0549628.52
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 156811.30125620.62119759.1799355.7291773.2578849.07
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress73359.2891206.6979076.2780737.0966423.2056493.49
Investments 26400.8913145.9410047.488248.118393.049032.13
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 10902.348239.206187.066607.677103.277538.78
Sundry Debtors 15668.118433.867577.978137.927732.227604.37
Cash and Bank Balance2209.112144.343978.382930.494460.7812878.81
Loans and Advances 20216.1023567.5219117.5210826.6810174.367549.19
Total Current Assets48995.6642384.9236860.9328502.7629470.6335571.15
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 27832.3525405.1521558.9218636.2716801.4615297.76
Provisions 7000.707091.548218.518142.987019.897844.53
Total Current Liabilities & Provisions34833.0532496.6929777.4326779.2523821.3523142.29
Net Current Assets14162.619888.237083.501723.515649.2812428.86
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets11411.5410336.601949.248580.907001.166782.44
Deferred Tax Liability19505.5214536.7411996.4010065.748153.377761.51
Net Deferred Tax-8093.98-4200.14-10047.16-1484.84-1152.21-979.07
Other Assets22270.8018643.9722217.9219836.6719171.1017274.66
Total Assets284910.90254305.31228137.18208416.26190257.66173099.14
Contingent Liabilities18922.2426235.2927213.8523995.0720022.5815080.46

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.