banner

A new way of investing

MARKETS

NTPC Ltd

BSE Code : 532555 NSE Symbol : NTPC ISIN:INE733E01010 SECTOR: Power Generation & Distribution

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 9894.568245.468245.468245.468245.468245.46
Reserves Total 97513.6193532.3187985.7783048.2473411.8977569.86
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds107408.17101777.7796231.2391293.7081657.3585815.32
Secured Loans 35660.8433847.4934516.0325960.3023617.8312904.05
Unsecured Loans 107272.5487757.1272324.1867166.9462377.5154266.17
Service Line & Sec.Dep. from Cust.0.000.000.000.000.000.00
Total Debt142933.38121604.61106840.2193127.2485995.3467170.22
Other Liabilities4090.574754.805344.825836.725446.455001.70
Total Liabilities254432.12228137.18208416.26190257.66173099.14157987.24
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 153399.20139805.27111749.8297625.30128477.59116992.06
Less: Accumulated Depreciation 27778.5820046.1012394.105852.0549628.5244881.23
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 125620.62119759.1799355.7291773.2578849.0772110.83
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress91206.6979076.2780737.0966423.2056493.4944888.67
Investments 13145.9410047.488248.118393.049032.139757.86
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 8239.206187.066607.677103.277538.785445.99
Sundry Debtors 8433.867577.978137.927732.227604.375220.08
Cash and Bank Balance2144.343978.382930.494460.7812878.8115311.37
Loans and Advances 23694.3319117.5210826.6810174.367549.1912327.99
Total Current Assets42511.7336860.9328502.7629470.6335571.1538305.43
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 25405.1521558.9218636.2716801.4615297.7613212.73
Provisions 7091.548218.518142.987019.897844.537375.24
Total Current Liabilities & Provisions32496.6929777.4326779.2523821.3523142.2920587.97
Net Current Assets10015.047083.501723.515649.2812428.8617717.46
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets10336.601949.248580.907001.166782.445664.08
Deferred Tax Liability14536.7411996.4010065.748153.377761.516715.69
Net Deferred Tax-4200.14-10047.16-1484.84-1152.21-979.07-1051.61
Other Assets18643.9722217.9219836.6719171.1017274.6614564.03
Total Assets254432.12228137.18208416.26190257.66173099.14157987.24
Contingent Liabilities26235.2927213.8523995.0720022.5815080.469529.62

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.