banner

A new way of investing

MARKETS

State Bank of India

BSE Code : 500112 NSE Symbol : SBIN ISIN:INE062A01020 SECTOR: Banks

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Capital 892.46892.46892.46797.35776.28746.57
Reserves Total 231114.97220021.36218236.10187488.71143498.16127691.65
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Deposits 3241620.732911386.012706343.292044751.391730722.441613264.64
Borrowings 314655.65403017.12362142.07317693.66323344.59168678.90
Other Liabilities & Provisions 171211.06156679.49178346.65155235.19163185.42141113.87
Other Liabilities0.000.000.000.000.000.00
Total Liabilities3959494.873691996.443465960.572705966.302361526.892051495.63
APPLICATION OF FUNDS :      
Cash & Balances with RBI166735.78176932.41150397.18127997.62129629.33115883.84
Balances with Banks & money at Call84361.2345557.6941501.4643974.0337838.3338871.94
Investments 1046954.52967021.951060986.72765989.63575651.78481758.75
Advances 2325289.562185876.921934880.191571078.381463700.421300026.39
Fixed Assets 38439.2839197.5739992.2542918.9210389.289329.16
Other Assets 297714.51277409.89238202.77154007.72144317.75105625.54
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Others0.000.000.000.000.000.00
Total Assets3959494.883691996.433465960.572705966.302361526.892051495.62
Contingent Liabilities1214994.611116081.461162020.701046440.93971956.001000627.26
Bills for collection55758.1670022.5474027.9065640.4292211.6592795.25

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.