banner

A new way of investing

MARKETS

Bharti Airtel Ltd

BSE Code : 532454 NSE Symbol : BHARTIARTL ISIN:INE397D01024 SECTOR: Telecomm-Service

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 2727.801998.701998.701998.701998.701998.70
Reserves Total 98701.4096307.20100862.2099208.60109730.4076274.20
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds101429.2098305.90102860.90101207.30111729.1078272.90
Secured Loans 0.101.002.903.102.001.90
Unsecured Loans 118800.4083788.9065412.9060091.6045568.7021567.80
Total Debt118800.5083789.9065415.8060094.7045570.7021569.70
Other Liabilities4557.305288.403967.904271.803994.304400.50
Total Liabilities224787.00187384.20172244.60165573.80161294.10104243.10
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 265476.00223971.10198828.10176461.30145668.70100087.00
Less : Accumulated Depreciation 103796.7090159.2076218.7064938.5053743.2046642.60
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 161679.30133811.90122609.40111522.8091925.5053444.40
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress1258.705636.505542.709600.203830.309066.90
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 38726.8037579.8048128.2045959.0069983.1043116.90
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 3.101.006.303.905.309.40
Sundry Debtors 3810.003840.304319.603211.803172.403311.00
Cash and Bank Balance3397.60235.30545.10173.4046.60388.70
Loans and Advances 42895.6013768.7010959.2013293.908149.706326.20
Total Current Assets50106.3017845.3015830.2016683.0011374.0010035.30
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 34600.0035189.7032321.8025546.2022830.6019873.60
Provisions 40985.80333.60370.90517.60903.301234.90
Total Current Liabilities & Provisions75585.8035523.3032692.7026063.8023733.9021108.50
Net Current Assets-25479.50-17678.00-16862.50-9380.80-12359.90-11073.20
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets28647.5014355.1010720.508538.207714.601911.80
Deferred Tax Liability5946.109374.809296.107657.405407.602983.90
Net Deferred Tax22701.404980.301424.40880.802307.00-1072.10
Other Assets25900.3023053.7011402.406991.805608.1010760.20
Total Assets224787.00187384.20172244.60165573.80161294.10104243.10
Contingent Liabilities9056.0013668.708245.608095.705181.50100767.80

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.