banner

A new way of investing

MARKETS

Bharti Airtel Ltd

BSE Code : 532454 NSE Symbol : BHARTIARTL ISIN:INE397D01024 SECTOR: Telecomm-Service

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 1998.701998.701998.701998.701998.701998.70
Reserves Total 96360.60100862.2099208.60109730.4076274.2064729.30
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds98359.30102860.90101207.30111729.1078272.9066728.00
Secured Loans 1.002.903.102.001.901.40
Unsecured Loans 83788.9065412.9060091.6045568.7021567.8010364.00
Total Debt83789.9065415.8060094.7045570.7021569.7010365.40
Other Liabilities5213.703967.904271.803994.304400.504148.90
Total Liabilities187362.90172244.60165573.80161294.10104243.1081242.30
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 221856.50198828.10176461.30145668.70100087.0079574.30
Less : Accumulated Depreciation 90122.5076218.7064938.5053743.2046642.6039696.10
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 131734.00122609.40111522.8091925.5053444.4039878.20
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress5567.305542.709600.203830.309066.901244.20
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 38476.8048128.2045959.0069983.1043116.9034523.90
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 1.006.303.905.309.401.10
Sundry Debtors 3849.004319.603211.803172.403311.002165.50
Cash and Bank Balance219.60545.10173.4046.60388.70446.00
Loans and Advances 14781.4010959.2013293.908149.706326.203637.10
Total Current Assets18851.0015830.2016683.0011374.0010035.306249.70
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 34989.0032321.8025546.2022830.6019873.6015069.00
Provisions 333.60370.90517.60903.301234.90945.30
Total Current Liabilities & Provisions35322.6032692.7026063.8023733.9021108.5016014.30
Net Current Assets-16471.60-16862.50-9380.80-12359.90-11073.20-9764.60
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets14355.1010720.508538.207714.601911.801631.50
Deferred Tax Liability9203.909296.107657.405407.602983.902579.00
Net Deferred Tax5151.201424.40880.802307.00-1072.10-947.50
Other Assets22905.2011402.406991.805608.1010760.2016308.10
Total Assets187362.90172244.60165573.80161294.10104243.1081242.30
Contingent Liabilities13668.608245.608095.705181.50100767.8087232.10

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.