banner

A new way of investing

MARKETS

Housing Development Finance Corporation Ltd

BSE Code : 500010 NSE Symbol : HDFC ISIN:INE001A01036 SECTOR: Finance

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 344.29335.18317.73315.97314.94312.10
Reserves Total 77011.1864879.3539276.5533753.9930655.0327643.09
Total Shareholders Funds77355.4765264.9139645.3834121.0630969.9727955.19
Secured Loans184751.39156614.29130860.20123100.89104689.70110186.37
Unsecured Loans180514.29163101.40148871.95114662.05103909.3373786.82
Total Loan Funds365265.68319715.69279732.15237762.94208599.03183973.19
Other Liabilities776.30659.845465.273740.733987.693578.11
Total Liabilities443397.45385640.44324842.80275624.73243556.69215506.49
APPLICATION OF FUNDS :      
Loan / Non-Current Assets 400729.66357352.85264679.43232870.54201680.43175746.08
Fixed Assets      
Gross Block 1070.651082.771440.401064.701038.48637.93
Less: Accumulated Depreciation 98.0043.14440.76400.17361.52357.45
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block972.651039.63999.64664.53676.96280.48
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress0.000.000.000.000.000.00
Investments 46240.3530716.7320052.8015345.4314294.3413912.65
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 0.000.000.000.000.000.00
Sundry Debtors 186.86103.45109.48144.6646.1884.52
Cash and Bank Balance1596.261485.076318.805320.673364.657715.52
Loans and Advances 8047.876617.1937000.8731014.5328561.2723508.97
Total Current Assets9830.998205.7143429.1536479.8631972.1031309.01
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 15024.1212994.779898.299512.607555.407219.02
Provisions 355.98274.38176.372837.082638.902706.98
Total Current Liabilities & Provisions15380.1013269.1510074.6612349.6810194.309926.00
Net Current Assets-5549.11-5063.4433354.4924130.1821777.8021383.01
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets1937.592047.071174.241019.52785.56707.99
Deferred Tax Liability1106.68767.573562.821921.73986.2378.12
Net Deferred Tax830.911279.50-2388.58-902.21-200.67629.87
Other Assets172.99315.178145.023516.265327.833554.40
Total Assets443397.45385640.44324842.80275624.73243556.69215506.49
Contingent Liabilities4179.323879.023708.333681.143384.993297.65

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.