banner

A new way of investing

MARKETS

UltraTech Cement Ltd

BSE Code : 532538 NSE Symbol : ULTRACEMCO ISIN:INE481G01011 SECTOR: Cement

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 274.64274.61274.51274.43274.40274.24
Reserves Total 27672.4325648.4123666.5021357.4018583.2816823.27
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.650.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds27947.7225923.0223941.0121631.8318857.6817097.51
Secured Loans 13534.0513000.582996.524225.543234.192677.74
Unsecured Loans 4584.094418.923243.914024.024179.992521.58
Total Debt18118.1417419.506240.438249.567414.185199.32
Other Liabilities141.85171.62308.00260.71164.70140.24
Total Liabilities46207.7143514.1430489.4430142.1026436.5622437.07
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 43360.5441355.3425674.1223911.6231874.1424997.73
Less : Accumulated Depreciation 6065.154144.502442.361224.0810926.689125.89
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 37295.3937210.8423231.7622687.5420947.4615871.84
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress1079.651473.88878.391415.562073.692041.63
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 7064.516162.907408.675793.185208.755391.67
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 3273.623101.502224.992277.612751.412368.36
Sundry Debtors 2097.591714.201276.171414.891203.191281.02
Cash and Bank Balance623.96199.322217.742235.20200.57277.50
Loans and Advances 3968.701621.881350.201447.771126.121327.52
Total Current Assets9963.876636.907069.107375.475281.295254.40
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 7789.786757.745299.725084.364846.734186.09
Provisions 894.61927.07718.37632.121139.65835.02
Total Current Liabilities & Provisions8684.397684.816018.095716.485986.385021.11
Net Current Assets1279.48-1047.911051.011658.99-705.09233.29
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets1639.711437.761156.631223.27353.21179.07
Deferred Tax Liability5184.064611.813930.193655.263145.222474.90
Net Deferred Tax-3544.35-3174.05-2773.56-2431.99-2792.01-2295.83
Other Assets3033.032888.48693.171018.821703.761194.47
Total Assets46207.7143514.1430489.4430142.1026436.5622437.07
Contingent Liabilities9261.395230.425234.304315.991773.731200.79

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.