banner

A new way of investing

MARKETS

ITC Ltd

BSE Code : 500875 NSE Symbol : ITC ISIN:INE154A01025 SECTOR: Tobacco Products

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 1229.221225.861220.431214.74804.72801.55
Reserves Total 62799.9456723.9350179.6444126.2240851.7129934.14
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds64029.1657949.7951400.0745340.9641656.4330735.69
Secured Loans 0.000.000.000.013.600.02
Unsecured Loans 332.0111.1317.9925.8338.6953.00
Total Debt332.0111.1317.9925.8442.2953.02
Other Liabilities234.26174.54195.57155.23127.32107.77
Total Liabilities64595.4358135.4651613.6345522.0341826.0430896.48
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 26341.3822852.6918690.0816895.5915005.3221726.97
Less : Accumulated Depreciation 5823.834366.293124.092015.35994.357548.48
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 20517.5518486.4015565.9914880.2414010.9714178.49
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress2780.203401.365025.583537.022419.172114.14
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 30630.6126578.0023397.2218585.2913324.538405.46
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 8038.077587.247237.157863.998519.827836.76
Sundry Debtors 2092.003646.222357.012207.501686.351722.40
Cash and Bank Balance6843.273768.732594.882747.275639.207588.61
Loans and Advances 2358.552060.222410.511618.85917.22843.44
Total Current Assets19331.8917062.4114599.5514437.6116762.5917991.21
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 8767.639248.388810.506679.316251.825561.49
Provisions 254.65369.9439.24142.9185.996106.09
Total Current Liabilities & Provisions9022.289618.328849.746822.226337.8111667.58
Net Current Assets10309.617444.095749.817615.3910424.786323.63
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets296.44397.04411.76545.25521.72467.74
Deferred Tax Liability1914.092441.182329.702416.952389.152099.34
Net Deferred Tax-1617.65-2044.14-1917.94-1871.70-1867.43-1631.60
Other Assets1975.114269.753792.972775.793514.021506.36
Total Assets64595.4358135.4651613.6345522.0341826.0430896.48
Contingent Liabilities1529.721572.791067.20716.23608.95585.95

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.