banner

A new way of investing

MARKETS

ITC Ltd

BSE Code : 500875 NSE Symbol : ITC ISIN:INE154A01025 SECTOR: Tobacco Products

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 1225.861220.431214.74804.72801.55795.32
Reserves Total 56723.9350179.6444126.2240851.7129934.1425466.70
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds57949.7951400.0745340.9641656.4330735.6926262.02
Secured Loans 0.000.000.013.600.020.14
Unsecured Loans 11.1317.9925.8338.6953.0066.40
Total Debt11.1317.9925.8442.2953.0266.54
Other Liabilities174.54195.57155.23127.32107.77115.09
Total Liabilities58135.4651613.6345522.0341826.0430896.4826443.65
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 22852.6918690.0816895.5915005.3221726.9718544.87
Less : Accumulated Depreciation 4366.293124.092015.35994.357548.486532.13
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 18486.4015565.9914880.2414010.9714178.4912012.74
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress3401.365025.583537.022419.172114.142295.73
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 26578.0023397.2218585.2913324.538405.468823.43
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 7587.247237.157863.998519.827836.767359.54
Sundry Debtors 3646.222357.012207.501686.351722.402165.36
Cash and Bank Balance3768.732594.882747.275639.207588.613289.37
Loans and Advances 2060.222410.511618.85917.22843.441803.20
Total Current Assets17062.4114599.5514437.6116762.5917991.2114617.47
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 9248.388810.506679.316251.825561.495604.07
Provisions 369.9439.24142.9185.996106.095884.71
Total Current Liabilities & Provisions9618.328849.746822.226337.8111667.5811488.78
Net Current Assets7444.095749.817615.3910424.786323.633128.69
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets397.04411.76545.25521.72467.74444.50
Deferred Tax Liability2441.182329.702416.952389.152099.341741.46
Net Deferred Tax-2044.14-1917.94-1871.70-1867.43-1631.60-1296.96
Other Assets4269.753792.972775.793514.021506.361480.02
Total Assets58135.4651613.6345522.0341826.0430896.4826443.65
Contingent Liabilities1572.791067.20716.23608.95585.95387.90

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.