banner

A new way of investing

MARKETS

Asian Paints Ltd

BSE Code : 500820 NSE Symbol : ASIANPAINT ISIN:INE021A01026 SECTOR: Paints/Varnish

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 95.9295.9295.9295.9295.9295.92
Reserves Total 8791.647702.246998.835829.814134.343505.01
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds8887.567798.167094.755925.734230.263600.93
Secured Loans 10.8911.2912.367.096.7110.71
Unsecured Loans 4.350.0026.8428.6232.8636.98
Total Debt15.2411.2939.2035.7139.5747.69
Other Liabilities121.38110.61115.8097.7385.2567.24
Total Liabilities9024.187920.067249.756059.174355.083715.86
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 5880.933401.033131.122863.103102.772981.09
Less : Accumulated Depreciation 1210.39832.50526.44234.111123.78951.54
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.0013.5017.35
Net Block 4670.542568.532604.682628.991965.492012.20
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress179.311391.84219.7692.79139.5437.95
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 2964.002577.342913.602796.641893.781671.15
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 2585.102178.432194.091610.121802.181665.05
Sundry Debtors 1244.951138.20994.63759.06729.55712.36
Cash and Bank Balance167.52120.84205.94160.7861.84104.12
Loans and Advances 909.151033.61720.14534.80454.88415.80
Total Current Assets4906.724471.084114.803064.763048.452897.33
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 3610.903303.632755.592348.462138.992276.34
Provisions 100.9493.9191.52100.15612.03550.60
Total Current Liabilities & Provisions3711.843397.542847.112448.612751.022826.94
Net Current Assets1194.881073.541267.69616.15297.4370.39
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets52.7553.8350.3354.3149.7830.84
Deferred Tax Liability469.10324.16311.50271.48217.56207.91
Net Deferred Tax-416.35-270.33-261.17-217.17-167.78-177.07
Other Assets431.80579.14505.19141.77226.62101.24
Total Assets9024.187920.067249.756059.174355.083715.86
Contingent Liabilities198.96212.26261.01184.43148.65324.18

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.