banner

A new way of investing

MARKETS

Larsen & Toubro Ltd

BSE Code : 500510 NSE Symbol : LT ISIN:INE018A01030 SECTOR: Infrastructure Developers & Operators

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 280.55280.27186.59186.30185.91185.38
Reserves Total 52116.9748737.2245672.9541949.0136898.6733476.45
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money153.20156.76153.200.000.000.00
Total Shareholders Funds52550.7249174.2546012.7442135.3137084.5833661.83
Secured Loans 24.54525.17848.13822.40664.041307.23
Unsecured Loans 10167.0310035.839710.2413102.0812272.5510151.69
Total Debt10191.5710561.0010558.3713924.4812936.5911458.92
Other Liabilities551.95582.78563.11449.78464.45393.18
Total Liabilities63294.2460318.0357134.2256509.5750485.6245513.93
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 11421.6810282.529409.238368.9512290.3611663.21
Less : Accumulated Depreciation 4137.463239.482261.641100.484793.003978.41
Less:Impairment of Assets102.51102.51103.000.006.936.93
Net Block 7181.716940.537044.597268.477490.437677.87
Lease Adjustment0.000.000.000.00-3.07-3.07
Capital Work in Progress752.61652.87503.78412.13494.04562.41
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 24834.4527339.2426758.8924438.0823052.9019214.64
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 3220.442500.051762.861955.112270.721982.53
Sundry Debtors 28216.8222917.4519921.9518967.7523051.1121538.76
Cash and Bank Balance7599.494318.063535.723570.261515.801782.86
Loans and Advances 47421.4145321.8537896.8637794.7025065.1321764.23
Total Current Assets86458.1675057.4163117.3962287.8251902.7647068.38
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 60686.7153818.4643965.3242187.5633532.1530267.21
Provisions 1744.741470.191138.90923.822523.002113.52
Total Current Liabilities & Provisions62431.4555288.6545104.2243111.3836055.1532380.73
Net Current Assets24026.7119768.7618013.1719176.4415847.6114687.65
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets1505.181097.83964.78156.14583.05501.64
Deferred Tax Liability663.32697.21679.560.00946.04911.56
Net Deferred Tax841.86400.62285.22156.14-362.99-409.92
Other Assets5656.905216.014528.575058.313966.703784.35
Total Assets63294.2460318.0357134.2256509.5750485.6245513.93
Contingent Liabilities56563.7644613.4640661.9830184.7819822.5514501.16

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.