banner

A new way of investing

MARKETS

Larsen & Toubro Ltd

BSE Code : 500510 NSE Symbol : LT ISIN:INE018A01030 SECTOR: Infrastructure Developers & Operators

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 280.78280.55280.27186.59186.30185.91
Reserves Total 51894.5749614.6748737.2245672.9541949.0136898.67
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.00153.20156.76153.200.000.00
Total Shareholders Funds52175.3550048.4249174.2546012.7442135.3137084.58
Secured Loans 2168.861750.08525.17848.13822.40664.04
Unsecured Loans 23772.8910239.6110035.839710.2413102.0812272.55
Total Debt25941.7511989.6910561.0010558.3713924.4812936.59
Other Liabilities791.07579.89582.78563.11449.78464.45
Total Liabilities78908.1762618.0060318.0357134.2256509.5750485.62
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 12665.1313163.1110282.529409.238368.9512290.36
Less : Accumulated Depreciation 4720.144468.613239.482261.641100.484793.00
Less:Impairment of Assets104.62102.50102.51103.000.006.93
Net Block 7840.378592.006940.537044.597268.477490.43
Lease Adjustment0.000.000.000.000.00-3.07
Capital Work in Progress797.21739.00652.87503.78412.13494.04
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 34034.4322904.1527339.2426758.8924438.0823052.90
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 2769.903349.242500.051762.861955.112270.72
Sundry Debtors 27912.9628212.5522917.4519921.9518967.7523051.11
Cash and Bank Balance3938.397619.974318.063535.723570.261515.80
Loans and Advances 54954.7147170.5645321.8537896.8637794.7025065.13
Total Current Assets89575.9686352.3275057.4163117.3962287.8251902.76
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 60464.1160237.2153818.4643965.3242187.5633532.15
Provisions 2184.311804.521470.191138.90923.822523.00
Total Current Liabilities & Provisions62648.4262041.7355288.6545104.2243111.3836055.15
Net Current Assets26927.5424310.5919768.7618013.1719176.4415847.61
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets1959.451551.211097.83964.78156.14583.05
Deferred Tax Liability531.25709.35697.21679.560.00946.04
Net Deferred Tax1428.20841.86400.62285.22156.14-362.99
Other Assets7880.425230.405216.014528.575058.313966.70
Total Assets78908.1762618.0060318.0357134.2256509.5750485.62
Contingent Liabilities51293.2955594.4444613.4640661.9830184.7819822.55

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.