banner

A new way of investing

MARKETS

Sun Pharmaceuticals Industries Ltd

BSE Code : 524715 NSE Symbol : SUNPHARMA ISIN:INE044A01036 SECTOR: Pharmaceuticals

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 239.93239.93239.93240.66207.12207.12
Reserves Total 22603.6822082.6820772.5421649.3722530.777200.76
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.6748.380.00
Total Shareholders Funds22843.6122322.6121012.4721890.7022786.277407.88
Secured Loans 9.7310.8230.632939.46281.638.81
Unsecured Loans 6426.916873.196015.982889.386529.052400.20
Total Debt6436.646884.016046.615828.846810.682409.01
Other Liabilities176.19346.091133.511825.622436.882525.57
Total Liabilities29456.4429552.7128192.5929545.1632033.8312342.46
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 7461.346572.664988.084103.705995.071973.53
Less : Accumulated Depreciation 2482.921928.09949.45529.082809.80706.36
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 4978.424644.574038.633574.623185.271267.17
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress642.54987.841100.50767.731090.59480.46
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 17904.1118355.2619333.3022371.6925876.167015.73
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 2792.622135.642308.282132.152189.25918.38
Sundry Debtors 5031.475271.442714.701997.811802.82980.15
Cash and Bank Balance340.77155.27170.28169.11416.46141.48
Loans and Advances 2756.961968.101154.92943.63947.822799.43
Total Current Assets10921.829530.456348.185242.705356.354839.44
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 5713.964586.353829.253541.693345.031141.07
Provisions 2543.732652.751847.431179.612066.69688.03
Total Current Liabilities & Provisions8257.697239.105676.684721.305411.721829.10
Net Current Assets2664.132291.35671.50521.40-55.373010.34
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets751.70751.70751.70751.70389.3111.51
Deferred Tax Liability0.000.002.640.00389.31204.35
Net Deferred Tax751.70751.70749.06751.700.00-192.84
Other Assets2515.542521.992299.601558.021937.18761.60
Total Assets29456.4429552.7128192.5929545.1632033.8312342.46
Contingent Liabilities5073.075708.855636.802584.822016.32768.66

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.