banner

A new way of investing

MARKETS

Sun Pharmaceuticals Industries Ltd

BSE Code : 524715 NSE Symbol : SUNPHARMA ISIN:INE044A01036 SECTOR: Pharmaceuticals

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 239.93239.93239.93239.93240.66207.12
Reserves Total 24156.2922603.6822082.6820772.5421649.3722530.77
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.6748.38
Total Shareholders Funds24396.2222843.6122322.6121012.4721890.7022786.27
Secured Loans 6.189.7310.8230.632939.46281.63
Unsecured Loans 6399.706426.916873.196015.982889.386529.05
Total Debt6405.886436.646884.016046.615828.846810.68
Other Liabilities1553.68176.19346.091133.511825.622436.88
Total Liabilities32355.7829456.4429552.7128192.5929545.1632033.83
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 8244.717461.346572.664988.084103.705995.07
Less : Accumulated Depreciation 3015.972482.921928.09949.45529.082809.80
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 5228.744978.424644.574038.633574.623185.27
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress596.61642.54987.841100.50767.731090.59
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 17361.7217904.1118355.2619333.3022371.6925876.16
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 2633.672792.622135.642308.282132.152189.25
Sundry Debtors 6168.135031.475271.442714.701997.811802.82
Cash and Bank Balance654.78340.77155.27170.28169.11416.46
Loans and Advances 2089.472756.961968.101154.92943.63947.82
Total Current Assets11546.0510921.829530.456348.185242.705356.35
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 4956.615713.964586.353829.253541.693345.03
Provisions 1097.942543.732652.751847.431179.612066.69
Total Current Liabilities & Provisions6054.558257.697239.105676.684721.305411.72
Net Current Assets5491.502664.132291.35671.50521.40-55.37
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets1704.221427.47751.70751.70751.70389.31
Deferred Tax Liability564.51675.770.002.640.00389.31
Net Deferred Tax1139.71751.70751.70749.06751.700.00
Other Assets2537.502515.542521.992299.601558.021937.18
Total Assets32355.7829456.4429552.7128192.5929545.1632033.83
Contingent Liabilities3090.903639.135708.855636.802584.822016.32

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.