banner

A new way of investing

MARKETS

Reliance Industries Ltd

BSE Code : 500325 NSE Symbol : RELIANCE ISIN:INE002A01018 SECTOR: Refineries

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 6339.006339.006335.003251.003240.003236.00
Reserves Total 418244.00398981.00308297.00285058.00250750.00212923.00
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money1.002.0015.004.008.0017.00
Total Shareholders Funds424584.00405322.00314647.00288313.00253998.00216176.00
Secured Loans 37447.0015231.002656.0010594.004685.002227.00
Unsecured Loans 224898.00146489.00114225.0096852.00102419.0095393.00
Total Debt262345.00161720.00116881.00107446.00107104.0097620.00
Other Liabilities4838.002987.002709.002118.001066.001404.00
Total Liabilities691767.00570029.00434237.00397877.00362168.00315200.00
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 468692.00365034.00353009.00297352.00282212.00236062.00
Less : Accumulated Depreciation 162221.00161846.00152045.00142774.00134669.00121499.00
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 306471.00203188.00200964.00154578.00147543.00114563.00
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress27965.00111557.0099483.00132741.00110905.0075753.00
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 489103.00331683.00225222.00192450.00157250.00112573.00
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 38802.0044144.0039568.0034018.0028034.0036551.00
Sundry Debtors 7483.0012110.0010460.005472.003495.004661.00
Cash and Bank Balance8443.003768.002731.001754.006892.0011571.00
Loans and Advances 41839.0033202.0017876.0013131.0012001.0012854.00
Total Current Assets96567.0093224.0070635.0054375.0050422.0065637.00
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 225517.00157616.00154444.00122835.0094589.0065054.00
Provisions 1072.00783.00918.001268.001170.004854.00
Total Current Liabilities & Provisions226589.00158399.00155362.00124103.0095759.0069908.00
Net Current Assets-130022.00-65175.00-84727.00-69728.00-45337.00-4271.00
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets420.00954.00842.000.00438.00279.00
Deferred Tax Liability50976.0048271.0028768.0024766.0024185.0012956.00
Net Deferred Tax-50556.00-47317.00-27926.00-24766.00-23747.00-12677.00
Other Assets48806.0036093.0021221.0012602.0015554.0029259.00
Total Assets691767.00570029.00434237.00397877.00362168.00315200.00
Contingent Liabilities56972.00106784.0060973.0070718.0072532.0057892.00

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.