banner

A new way of investing

MARKETS

Housing Development Finance Corporation Ltd

BSE Code : 500010 NSE Symbol : HDFC ISIN:INE001A01036 SECTOR: Finance

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 346.41344.29335.18317.73315.97314.94
Reserves Total 85811.6577011.1864879.3539276.5533753.9930655.03
Total Shareholders Funds86158.0677355.4765264.9139645.3834121.0630969.97
Secured Loans231860.25185855.70156614.29130860.20123100.89104689.70
Unsecured Loans187241.39180358.69163101.40148871.95114662.05103909.33
Total Loan Funds419101.64366214.39319715.69279732.15237762.94208599.03
Other Liabilities0.000.00659.845465.273740.733987.69
Total Liabilities505259.70443569.86385640.44324842.80275624.73243556.69
APPLICATION OF FUNDS :      
Loan / Non-Current Assets 439909.90400729.66357352.85264679.43232870.54201680.43
Fixed Assets      
Gross Block 2471.491070.651082.771440.401064.701038.48
Less: Accumulated Depreciation 232.1198.0043.14440.76400.17361.52
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block2239.38972.651039.63999.64664.53676.96
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress0.000.000.000.000.000.00
Investments 64944.3746240.3530716.7320052.8015345.4314294.34
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 0.000.000.000.000.000.00
Sundry Debtors 230.06186.86103.45109.48144.6646.18
Cash and Bank Balance3425.691596.261485.076318.805320.673364.65
Loans and Advances 11742.848190.896617.1937000.8731014.5328561.27
Total Current Assets15398.599974.018205.7143429.1536479.8631972.10
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 18380.4214851.7112994.779898.299512.607555.40
Provisions 453.44355.98274.38176.372837.082638.90
Total Current Liabilities & Provisions18833.8615207.6913269.1510074.6612349.6810194.30
Net Current Assets-3435.27-5233.68-5063.4433354.4924130.1821777.80
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets1567.94830.912047.071174.241019.52785.56
Deferred Tax Liability0.000.00767.573562.821921.73986.23
Net Deferred Tax1567.94830.911279.50-2388.58-902.21-200.67
Other Assets33.3829.97315.178145.023516.265327.83
Total Assets505259.70443569.86385640.44324842.80275624.73243556.69
Contingent Liabilities3601.894179.323879.023708.333681.143384.99

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.