banner

A new way of investing

MARKETS

Kotak Mahindra Bank Ltd

BSE Code : 500247 NSE Symbol : KOTAKBANK ISIN:INE237A01028 SECTOR: Banks

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Capital 1456.521454.38952.82920.45917.19386.18
Reserves Total 47558.7841444.0036528.8326695.6223041.8713754.91
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money2.872.072.171.873.413.00
Deposits 262820.52225880.36192643.27157425.86138643.0275759.56
Borrowings 37993.3132248.2925154.1521095.4820975.3411250.46
Other Liabilities & Provisions 10555.4811303.579795.438596.628804.934921.95
Other Liabilities0.000.000.000.000.000.00
Total Liabilities360387.48312332.67265076.67214735.90192385.76106076.06
APPLICATION OF FUNDS :      
Cash & Balances with RBI9505.0510877.538908.507492.426903.433928.30
Balances with Banks & money at Call43787.2513798.0210711.6015079.583976.282334.06
Investments 75051.5571189.0964562.3545074.1951260.2228659.11
Advances 219748.19205694.81169717.92136082.13118665.3066160.71
Fixed Assets 1623.131651.551527.161537.631551.591206.71
Other Assets 10672.329121.709649.149469.9410028.943787.17
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Others0.000.000.000.000.000.00
Total Assets360387.49312332.70265076.67214735.89192385.76106076.06
Contingent Liabilities187177.35211945.94204936.05192958.64242522.2863602.29
Bills for collection39518.9831852.2324255.3120318.2614964.054419.99

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.