banner

A new way of investing

MARKETS

Asian Paints Ltd

BSE Code : 500820 NSE Symbol : ASIANPAINT ISIN:INE021A01026 SECTOR: Paints/Varnish

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 95.9295.9295.9295.9295.9295.92
Reserves Total 9357.378747.047702.246998.835829.814134.34
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds9453.298842.967798.167094.755925.734230.26
Secured Loans 24.4010.8911.2912.367.096.71
Unsecured Loans 638.65603.430.0026.8428.6232.86
Total Debt663.05614.3211.2939.2035.7139.57
Other Liabilities141.88121.38110.61115.8097.7385.25
Total Liabilities10258.229578.667920.067249.756059.174355.08
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 6849.526585.623401.033131.122863.103102.77
Less : Accumulated Depreciation 1888.661364.42832.50526.44234.111123.78
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.0013.50
Net Block 4960.865221.202568.532604.682628.991965.49
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress108.09179.311391.84219.7692.79139.54
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 2657.932964.002577.342913.602796.641893.78
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 2827.472585.102178.432194.091610.121802.18
Sundry Debtors 1109.221244.951138.20994.63759.06729.55
Cash and Bank Balance376.06167.52120.84205.94160.7861.84
Loans and Advances 1080.60909.151033.61720.14534.80454.88
Total Current Assets5393.354906.724471.084114.803064.763048.45
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 2953.993610.903303.632755.592348.462138.99
Provisions 92.73100.9493.9191.52100.15612.03
Total Current Liabilities & Provisions3046.723711.843397.542847.112448.612751.02
Net Current Assets2346.631194.881073.541267.69616.15297.43
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets0.000.0053.8350.3354.3149.78
Deferred Tax Liability282.68392.39324.16311.50271.48217.56
Net Deferred Tax-282.68-392.39-270.33-261.17-217.17-167.78
Other Assets467.39411.66579.14505.19141.77226.62
Total Assets10258.229578.667920.067249.756059.174355.08
Contingent Liabilities291.16223.79212.26261.01184.43148.65

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.