banner

A new way of investing

MARKETS

ICICI Bank Ltd

BSE Code : 532174 NSE Symbol : ICICIBANK ISIN:INE090A01021 SECTOR: Banks

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Capital 1294.761289.461285.811165.111163.171159.66
Reserves Total 115206.16107073.91103867.5698779.7188565.7279262.26
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money3.494.685.576.266.707.44
Deposits 770968.99652919.67560975.21490039.06448528.09447495.38
Borrowings 162896.76165319.97182858.62147556.15147704.9986484.70
Other Liabilities & Provisions 50779.5441644.5233666.8937612.5537887.4334374.72
Other Liabilities0.000.000.000.000.000.00
Total Liabilities1101149.70968252.21882659.66775158.84723856.10648784.16
APPLICATION OF FUNDS :      
Cash & Balances with RBI35283.9637858.0133102.3831702.4027106.0925652.91
Balances with Banks & money at Call83871.7842438.2751067.0044010.6632762.6516651.71
Investments 249531.48207732.68202994.18161506.55160411.80158129.22
Advances 645289.97586646.58512395.29464232.08435263.94387522.07
Fixed Assets 8410.297931.437903.517805.217576.924725.52
Other Assets 78762.2385645.2375197.2965901.9460734.7056102.73
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Others0.000.000.000.000.000.00
Total Assets1101149.71968252.20882659.65775158.84723856.10648784.16
Contingent Liabilities2523825.801922038.281289244.001030993.71900798.78851977.61
Bills for collection48216.2449391.9928588.3622623.1921654.7316212.97

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.