banner

A new way of investing

MARKETS

Tata Consultancy Services Ltd

BSE Code : 532540 NSE Symbol : TCS ISIN:INE467B01029 SECTOR: IT - Software

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 375.00375.00191.00197.00197.00195.87
Reserves Total 73993.0078523.0075675.0077825.0064816.0045220.57
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds74368.0078898.0075866.0078022.0065013.0045416.44
Secured Loans 0.000.0044.0050.00177.0086.24
Unsecured Loans 5262.0039.00181.00200.001.00186.61
Total Debt5262.0039.00225.00250.00178.00272.85
Other Liabilities972.001334.00669.00677.00679.00849.06
Total Liabilities80602.0080271.0076760.0078949.0065870.0046538.35
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 29858.0021954.0020396.0018749.0017251.0014205.25
Less : Accumulated Depreciation 13736.0012293.0010956.009518.008171.006208.96
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 16122.009661.009440.009231.009080.007996.29
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress781.00834.001238.001477.001640.002706.94
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 27875.0030469.0037259.0042930.0024159.003398.70
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 5.0010.0025.0021.009.0012.34
Sundry Debtors 28660.0024029.0018882.0016582.0019058.0017036.76
Cash and Bank Balance4824.008900.003487.001316.004806.0016502.50
Loans and Advances 20019.0017813.0010755.009794.007574.006131.07
Total Current Assets53508.0050752.0033149.0027713.0031447.0039682.67
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 18595.0014783.0011079.008007.009366.009236.14
Provisions 5431.004107.002793.002488.001815.007019.35
Total Current Liabilities & Provisions24026.0018890.0013872.0010495.0011181.0016255.49
Net Current Assets29482.0031862.0019277.0017218.0020266.0023427.18
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets2702.002246.003051.002800.002566.00303.47
Deferred Tax Liability830.00488.00424.00667.00402.00271.46
Net Deferred Tax1872.001758.002627.002133.002164.0032.01
Other Assets4470.005687.006919.005960.008561.008977.23
Total Assets80602.0080271.0076760.0078949.0065870.0046538.35
Contingent Liabilities133.0096.003252.008656.0018246.807314.50

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.