banner

A new way of investing

MARKETS

Tata Consultancy Services Ltd

BSE Code : 532540 NSE Symbol : TCS ISIN:INE467B01029 SECTOR: IT - Software

Balance Sheet

 Mar 2021 () Cr. Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 370.00375.00375.00191.00197.00197.00
Reserves Total 74424.0073993.0078523.0075675.0077825.0064816.00
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds74794.0074368.0078898.0075866.0078022.0065013.00
Secured Loans 0.000.000.0044.0050.00177.00
Unsecured Loans 5077.005262.0039.00181.00200.001.00
Total Debt5077.005262.0039.00225.00250.00178.00
Other Liabilities620.00972.001334.00669.00677.00679.00
Total Liabilities80491.0080602.0080271.0076760.0078949.0065870.00
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 31513.0029858.0021954.0020396.0018749.0017251.00
Less : Accumulated Depreciation 15454.0013736.0012293.0010956.009518.008171.00
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 16059.0016122.009661.009440.009231.009080.00
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress861.00781.00834.001238.001477.001640.00
Producing Properties0.000.000.000.000.000.00
Investments 30729.0027875.0030469.0037259.0042930.0024159.00
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 7.005.0010.0025.0021.009.00
Sundry Debtors 25222.0028660.0024029.0018882.0016582.0019058.00
Cash and Bank Balance3142.004824.008900.003487.001316.004806.00
Loans and Advances 26465.0020019.0017813.0010755.009794.007574.00
Total Current Assets54836.0053508.0050752.0033149.0027713.0031447.00
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 18867.0018595.0014783.0011079.008007.009366.00
Provisions 9658.005431.004107.002793.002488.001815.00
Total Current Liabilities & Provisions28525.0024026.0018890.0013872.0010495.0011181.00
Net Current Assets26311.0029482.0031862.0019277.0017218.0020266.00
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets3668.002702.002246.003051.002800.002566.00
Deferred Tax Liability873.00830.00488.00424.00667.00402.00
Net Deferred Tax2795.001872.001758.002627.002133.002164.00
Other Assets3736.004470.005687.006919.005960.008561.00
Total Assets80491.0080602.0080271.0076760.0078949.0065870.00
Contingent Liabilities105.00133.0096.003252.008656.0018246.80

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.