banner

A new way of investing

MARKETS

ICICI Bank Ltd

BSE Code : 532174 NSE Symbol : ICICIBANK ISIN:INE090A01021 SECTOR: Banks

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Capital 1289.461285.811165.111163.171159.661155.04
Reserves Total 107073.91103867.5698779.7188565.7279262.2672051.71
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money4.685.576.266.707.446.57
Deposits 652919.67560975.21490039.06448528.09447495.38408586.32
Borrowings 165319.97182858.62147556.15147704.9986484.7078086.40
Other Liabilities & Provisions 41644.5233666.8937612.5537887.4334374.7236996.27
Other Liabilities0.000.000.000.000.000.00
Total Liabilities968252.21882659.66775158.84723856.10648784.16596882.31
APPLICATION OF FUNDS :      
Cash & Balances with RBI37858.0133102.3831702.4027106.0925652.9121821.82
Balances with Banks & money at Call42438.2751067.0044010.6632762.6516651.7119707.77
Investments 207732.68202994.18161506.55160411.80158129.22177021.82
Advances 586646.58512395.29464232.08435263.94387522.07338702.65
Fixed Assets 7931.437903.517805.217576.924725.524678.14
Other Assets 85645.2375197.2965901.9460734.7056102.7334950.11
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Others0.000.000.000.000.000.00
Total Assets968252.20882659.65775158.84723856.10648784.16596882.31
Contingent Liabilities1922038.281289244.001030993.71900798.78851977.61781430.44
Bills for collection49391.9928588.3622623.1921654.7316212.9713534.91

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.