banner

A new way of investing

MARKETS

Power Grid Corporation of India Ltd

BSE Code : 532898 NSE Symbol : POWERGRID ISIN:INE752E01010 SECTOR: Power Generation & Distribution

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 5231.595231.595231.595231.595231.595231.59
Reserves Total 53785.5549183.3744575.6638579.6432935.0029228.04
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds59017.1454414.9649807.2543811.2338166.5934459.63
Secured Loans 115519.14114481.31110169.2799926.6788936.6576063.44
Unsecured Loans 30567.2216731.658528.648328.246107.907106.41
Service Line & Sec.Dep. from Cust.0.000.000.000.000.000.00
Total Debt146086.36131212.96118697.91108254.9195044.5583169.85
Other Liabilities14209.196601.046599.377651.076421.786379.13
Total Liabilities219312.69192228.96175104.53159717.21139632.92124008.61
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 197792.72177100.28149731.95121336.82118264.2696503.66
Less: Accumulated Depreciation 33932.7123489.9014223.966394.5228578.0523349.59
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 163860.01153610.38135507.99114942.3089686.2173154.07
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress33578.0830307.1235884.1343795.1552924.1549476.71
Investments 2756.531608.241330.05841.11926.42998.68
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 1248.991076.76924.20727.59737.91712.67
Sundry Debtors 4628.743638.963221.102737.972118.651578.46
Cash and Bank Balance4332.042170.433340.592240.402062.984417.52
Loans and Advances 7685.255452.363578.913961.452845.292176.27
Total Current Assets17895.0212338.5111064.809667.417764.838884.92
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 16366.7016640.6416069.8515605.0614983.8612169.48
Provisions 723.301504.96971.79617.761232.11968.29
Total Current Liabilities & Provisions17090.0018145.6017041.6416222.8216215.9713137.77
Net Current Assets805.02-5807.09-5976.84-6555.41-8451.14-4252.85
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets6922.05787.178821.216233.234307.593498.18
Deferred Tax Liability17015.0714346.0611371.758722.616779.745941.14
Net Deferred Tax-10093.02-13558.89-2550.54-2489.38-2472.15-2442.96
Other Assets28406.0726069.2010909.749183.447019.437074.96
Total Assets219312.69192228.96175104.53159717.21139632.92124008.61
Contingent Liabilities11174.6914568.0818684.605018.893211.123864.26

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.