banner

A new way of investing

MARKETS

Power Grid Corporation of India Ltd

BSE Code : 532898 NSE Symbol : POWERGRID ISIN:INE752E01010 SECTOR: Power Generation & Distribution

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 5231.595231.595231.595231.595231.595231.59
Reserves Total 59208.1053785.5549183.3744575.6638579.6432935.00
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds64439.6959017.1454414.9649807.2543811.2338166.59
Secured Loans 111875.18115519.14114481.31110169.2799926.6788936.65
Unsecured Loans 36104.4630567.2216731.658528.648328.246107.90
Service Line & Sec.Dep. from Cust.0.000.000.000.000.000.00
Total Debt147979.64146086.36131212.96118697.91108254.9195044.55
Other Liabilities4301.384752.166601.046599.377651.076421.78
Total Liabilities216720.71209855.66192228.96175104.53159717.21139632.92
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 215190.87197792.72177100.28149731.95121336.82118264.26
Less: Accumulated Depreciation 45354.4133932.7123489.9014223.966394.5228578.05
Less:Impairment of Assets0.000.000.000.000.000.00
Net Block 169836.46163860.01153610.38135507.99114942.3089686.21
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress30399.6333578.0830307.1235884.1343795.1552924.15
Investments 3763.662756.531608.241330.05841.11926.42
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 1418.471248.991076.76924.20727.59737.91
Sundry Debtors 4867.904649.803638.963221.102737.972118.65
Cash and Bank Balance5394.504332.042170.433340.592240.402062.98
Loans and Advances 6746.167664.195452.363578.913961.452845.29
Total Current Assets18427.0317895.0212338.5111064.809667.417764.83
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 26682.3725823.7316640.6416069.8515605.0614983.86
Provisions 782.64723.301504.96971.79617.761232.11
Total Current Liabilities & Provisions27465.0126547.0318145.6017041.6416222.8216215.97
Net Current Assets-9037.98-8652.01-5807.09-5976.84-6555.41-8451.14
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets8636.596922.05787.178821.216233.234307.59
Deferred Tax Liability20018.4417015.0714346.0611371.758722.616779.74
Net Deferred Tax-11381.85-10093.02-13558.89-2550.54-2489.38-2472.15
Other Assets33140.7928406.0726069.2010909.749183.447019.43
Total Assets216720.71209855.66192228.96175104.53159717.21139632.92
Contingent Liabilities18567.5412581.0414568.0818684.605018.893211.12

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.