banner

A new way of investing

MARKETS

Axis Bank Ltd

BSE Code : 532215 NSE Symbol : AXISBANK ISIN:INE238A01034 SECTOR: Banks

Balance Sheet

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Capital 564.34514.33513.31479.01476.57474.10
Reserves Total 84383.5166161.9762931.9555283.5352688.3444202.41
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Deposits 640104.94548471.34453622.72414378.79357967.56322441.94
Borrowings 147954.13152775.78148016.14105030.87108580.3879758.27
Other Liabilities & Provisions 42215.4433158.0526373.4726386.9520283.0715101.07
Other Liabilities0.000.000.000.000.000.00
Total Liabilities915222.36801081.47691457.59601559.15539995.92461977.79
APPLICATION OF FUNDS :      
Cash & Balances with RBI84959.2435099.0335481.0630857.9422361.1519818.84
Balances with Banks & money at Call12309.0432105.607973.8319398.2410964.2916280.19
Investments 156734.32174969.28153876.08128793.37131524.06117550.21
Advances 571424.16494797.97439650.30373069.35338773.72281083.03
Fixed Assets 4312.904036.643971.683746.893523.172514.31
Other Assets 85482.7060072.9450504.6445693.3532849.5224731.21
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Others0.000.000.000.000.000.00
Total Assets915222.36801081.46691457.59601559.14539995.91461977.79
Contingent Liabilities922968.75755765.27735297.70669625.85617446.35591174.90
Bills for collection47842.7651972.8649565.6081055.3651279.4749008.69

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.