banner

A new way of investing

MARKETS

Oil & Natural Gas Corpn Ltd

BSE Code : 500312 NSE Symbol : ONGC ISIN:INE213A01029 SECTOR: Crude Oil & Natural Gas

Balance Sheet

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
SOURCES OF FUNDS :      
Share Capital 6290.156416.636416.634277.764277.764277.76
Reserves Total 196702.40186968.05179121.75161496.92140323.22132447.25
Equity Share Warrants0.000.000.000.000.000.00
Equity Application Money0.000.000.000.000.000.00
Total Shareholders Funds202992.55193384.68185538.38165774.68144600.98136725.01
Secured Loans 0.000.000.000.001393.000.00
Unsecured Loans 21593.5725592.210.000.000.000.00
Total Debt21593.5725592.210.000.001393.000.00
Other Liabilities24455.0022246.1620314.4418926.7525427.1626904.98
Total Liabilities249041.12241223.05205852.82184701.43171421.14163629.99
APPLICATION OF FUNDS :      
Gross Block 18246.7414684.3313279.7210689.73114672.53108504.44
Less : Accumulated Depreciation 8165.895320.204003.352088.7582967.9278013.26
Less:Impairment of Assets0.260.560.550.54213.88211.93
Net Block 10080.599363.579275.828600.4431490.7330279.25
Lease Adjustment0.000.000.000.000.000.00
Capital Work in Progress35050.2335383.5934955.9033895.8028579.1925557.79
Producing Properties114338.54110264.8495531.2385678.6466711.0365783.26
Investments 84881.5485730.8054149.7539831.0318124.2817204.31
Current Assets, Loans & Advances      
Inventories 8215.897068.646523.946176.946462.766423.65
Sundry Debtors 8439.967772.646476.215431.4213578.278165.67
Cash and Bank Balance504.061012.709510.789956.642760.0710798.88
Loans and Advances 11697.166042.304120.646758.697862.624996.21
Total Current Assets28857.0821896.2826631.5728323.7030663.7330384.41
Less : Current Liabilities and Provisions      
Current Liabilities 23487.7121851.4516487.7916334.6916847.8418298.22
Provisions 2102.332274.253104.302094.842578.211322.65
Total Current Liabilities & Provisions25590.0424125.7019592.0918429.5319426.0519620.87
Net Current Assets3267.04-2229.427039.489894.1811237.6710763.54
Miscellaneous Expenses not written off 0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax Assets6284.736469.175942.225718.9110017.419705.38
Deferred Tax Liability34355.1132728.3328105.4325016.1927750.5726284.06
Net Deferred Tax-28070.38-26259.16-22163.21-19297.28-17733.16-16578.68
Other Assets29493.5828968.8327063.8526098.6233011.4030620.52
Total Assets249041.13241223.04205852.82184701.43171421.13163630.00
Contingent Liabilities60436.9047864.6234127.7842700.2268108.1767871.33

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.