banner

A new way of investing

MARKETS

Titan Company Ltd

BSE Code : 500114 NSE Symbol : TITAN ISIN:INE280A01028 SECTOR: Diamond, Gems and Jewellery

Profit & Loss

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 19069.9715655.8512998.8711105.3811936.7110955.14
Excise Duty0.0034.55102.3521.3333.5039.35
Net Sales19069.9715621.3012896.5211084.0511903.2110915.79
Other Income 178.5086.4064.7773.1670.58120.19
Stock Adjustments 663.78931.39288.47180.54204.3299.57
Total Income19912.2516639.0913249.7611337.7512178.1111135.55
EXPENDITURE :      
Raw Materials 14650.9612317.129577.258324.218957.938150.20
Power & Fuel Cost42.1139.8338.8337.5639.7537.35
Employee Cost 878.79778.91791.91623.20625.65534.49
Other Manufacturing Expenses 183.78111.28150.67197.88185.76141.20
Selling & Administrative Expenses 1324.421182.771154.76824.38824.34827.04
Miscellaneous Expenses 721.48481.11372.56312.72321.13276.65
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.390.01
Total Expenditure17801.5414911.0212085.9810319.9510954.179966.92
Operating Profit2110.711728.071163.781017.801223.941168.63
Interest 44.4547.6837.1342.2880.6687.11
Gross Profit2066.261680.391126.65975.521143.281081.52
Depreciation138.89109.6793.2387.1287.3965.59
Profit Before Tax1927.371570.721033.42888.401055.891015.93
Tax602.01446.43300.00170.30241.00276.10
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax-49.00-38.58-28.4420.53-8.18-1.31
Reported Net Profit1374.361162.87761.86697.57823.07741.14
Extraordinary Items -51.04-67.17-74.23-3.24-3.04-2.13
Adjusted Net Profit1425.401230.04836.09700.81826.11743.27
Adjustment below Net Profit -68.44-46.990.00-41.57-4.150.00
P & L Balance brought forward1903.091268.021012.221316.74938.71831.39
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 332.92480.81506.06960.52715.11633.82
P & L Balance carried down2876.091903.091268.021012.221042.52938.71
Dividend443.89332.92230.81195.31204.19186.44
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %500.00375.00260.00220.00230.00210.00
Dividend Per Share(Rs)5.003.752.602.202.302.10
Earnings Per Share-Unit Curr15.4813.108.587.418.807.99
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr15.4813.108.587.418.807.99
Book Value-Unit Curr69.6358.5048.5739.8134.8328.43
Book Value(Adj)-Unit Curr69.6358.5048.5739.8134.8328.43

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.