banner

A new way of investing

MARKETS

Titan Company Ltd

BSE Code : 500114 NSE Symbol : TITAN ISIN:INE280A01028 SECTOR: Diamond, Gems and Jewellery

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 20009.6419069.9715655.8512998.8711105.3811936.71
Excise Duty0.000.0034.55102.3521.3333.50
Net Sales20009.6419069.9715621.3012896.5211084.0511903.21
Other Income 146.41178.5086.4064.7773.1670.58
Stock Adjustments 835.81663.78931.39288.47180.54204.32
Total Income20991.8619912.2516639.0913249.7611337.7512178.11
EXPENDITURE :      
Raw Materials 15347.6214650.9612317.129577.258324.218957.93
Power & Fuel Cost45.1942.1139.8338.8337.5639.75
Employee Cost 1040.12878.79778.91791.91623.20625.65
Other Manufacturing Expenses 202.83183.78111.28150.67197.88185.76
Selling & Administrative Expenses 1198.831326.941182.771154.76824.38824.34
Miscellaneous Expenses 593.13718.96481.11372.56312.72321.13
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.000.39
Total Expenditure18427.7217801.5414911.0212085.9810319.9510954.17
Operating Profit2564.142110.711728.071163.781017.801223.94
Interest 149.4844.4547.6837.1342.2880.66
Gross Profit2414.662066.261680.391126.65975.521143.28
Depreciation309.69138.89109.6793.2387.1287.39
Profit Before Tax2104.971927.371570.721033.42888.401055.89
Tax551.84602.01446.43300.00170.30241.00
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax35.50-49.00-38.58-28.4420.53-8.18
Reported Net Profit1517.631374.361162.87761.86697.57823.07
Extraordinary Items 0.00-51.04-67.17-74.23-3.24-3.04
Adjusted Net Profit1517.631425.401230.04836.09700.81826.11
Adjustment below Net Profit -100.810.00-46.990.00-41.57-4.15
P & L Balance brought forward2876.091903.091268.021012.221316.74938.71
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 535.13401.37480.81506.06960.52715.11
P & L Balance carried down3757.782876.081903.091268.021012.221042.52
Dividend0.000.00332.92230.81195.31204.19
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %400.00500.00375.00260.00220.00230.00
Dividend Per Share(Rs)4.005.003.752.602.202.30
Earnings Per Share-Unit Curr17.0915.4813.108.587.418.80
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr17.0915.4813.108.587.418.80
Book Value-Unit Curr76.8769.6358.5048.5739.8134.83
Book Value(Adj)-Unit Curr76.8769.6358.5048.5739.8134.83

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.