banner

A new way of investing

MARKETS

NTPC Ltd

BSE Code : 532555 NSE Symbol : NTPC ISIN:INE733E01010 SECTOR: Power Generation & Distribution

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Operating Income 97700.3990307.4383452.7078273.4470843.8173906.58
Excise Duty0.000.000.000.000.00669.64
Net Operating Income97700.3990307.4383452.7078273.4470843.8173236.94
Other Income 7652.281928.495070.601146.791262.242399.39
Stock Adjustments 0.000.000.000.000.000.00
Total Income105352.6792235.9288523.3079420.2372106.0575636.33
EXPENDITURE :      
Power & Fuel Cost57642.8755563.3050663.7349070.0045242.9749489.24
Operating Expenses6207.795904.414183.882506.512196.162476.38
Employee Cost 5697.625780.255658.475143.694620.964620.56
Selling & Administrative Expenses 2924.052242.571692.511555.981375.361591.16
Miscellaneous Expenses1816.395664.021394.92768.881387.10844.96
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 3652.703720.911765.631296.731830.931686.00
Total Expenditure70636.0271433.6461827.8857748.3352991.6257336.30
Operating Profit34716.6520802.2826695.4221671.9019114.4318300.03
Interest 6799.044716.743996.253698.923346.322841.73
Gross Profit27917.6116085.5422699.1717972.9815768.1115458.30
Depreciation8622.857254.367098.865920.825172.344911.65
Profit Before Tax19294.768831.1815600.3112052.1610595.7710546.65
Tax5153.462849.121625.502334.27-346.98326.44
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax4028.49-5767.833631.64332.63173.15-70.65
Reported Net Profit10112.8111749.8910343.179385.2610769.6010290.86
Extraordinary Items -1595.14-1370.76-1945.55-621.29-98.80150.12
Adjusted Net Profit11707.9513120.6512288.7210006.5510868.4010140.74
Adjustment below Net Profit -792.20-586.09-365.43-528.34-332.100.00
P & L Balance brought forward3022.422508.572342.113371.412870.55715.53
Statutory Appropriations 0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 8678.5510649.959811.289886.229936.6410416.89
P & L Balance carried down3664.483022.422508.572342.113371.41589.50
Dividend494.732951.884221.682152.071319.282061.38
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %31.5060.8051.2047.8033.5025.00
Dividend Per Share(Rs)3.156.085.124.783.352.50
Earnings Per Share-Unit Curr10.2211.8812.5410.8512.7411.97
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr10.2211.8810.459.0410.629.97
Book Value-Unit Curr114.78108.55123.43116.71110.7299.03
Book Value(Adj)-Unit Curr114.78108.55102.8697.2692.2682.52

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.