banner

A new way of investing

MARKETS

NTPC Ltd

BSE Code : 532555 NSE Symbol : NTPC ISIN:INE733E01010 SECTOR: Power Generation & Distribution

Profit & Loss

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
INCOME :      
Operating Income 90307.4383452.7078273.4470843.8173906.5872644.02
Excise Duty0.000.000.000.00669.64625.09
Net Operating Income90307.4383452.7078273.4470843.8173236.9472018.93
Other Income 1928.495070.601146.791262.242399.392751.63
Stock Adjustments 0.000.000.000.000.000.00
Total Income92235.9288523.3079420.2372106.0575636.3374770.56
EXPENDITURE :      
Power & Fuel Cost55563.3050663.7349070.0045242.9749489.2446510.29
Operating Expenses5904.414183.882506.512196.162476.382362.79
Employee Cost 5780.255658.475143.694620.964620.564767.54
Selling & Administrative Expenses 2242.571692.511555.981375.361591.161840.11
Miscellaneous Expenses4869.491394.92768.881387.10844.96446.50
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 2926.381765.631296.731830.931686.001669.47
Total Expenditure71433.6461827.8857748.3352991.6257336.3054257.76
Operating Profit20802.2826695.4221671.9019114.4318300.0320512.80
Interest 4716.743996.253698.923346.322841.732465.96
Gross Profit16085.5422699.1717972.9815768.1115458.3018046.84
Depreciation7254.367098.865920.825172.344911.654142.19
Profit Before Tax8831.1815600.3112052.1610595.7710546.6513904.65
Tax2849.121625.502334.27-346.98326.442793.60
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax-5767.833631.64332.63173.15-70.65136.31
Reported Net Profit11749.8910343.179385.2610769.6010290.8610974.74
Extraordinary Items -111.55-1945.55-621.29-98.80150.12-32.00
Adjusted Net Profit11861.4412288.7210006.5510868.4010140.7411006.74
Adjustment below Net Profit -586.09-365.43-528.34-332.100.000.00
P & L Balance brought forward2508.572342.113371.412870.55715.53521.24
Statutory Appropriations 0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 10649.959811.289886.229936.6410416.8910780.45
P & L Balance carried down3022.422508.572342.113371.41589.50715.53
Dividend6015.894221.682152.071319.282061.384741.15
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %60.8051.2047.8033.5025.0057.50
Dividend Per Share(Rs)6.085.124.783.352.505.75
Earnings Per Share-Unit Curr11.8812.5410.8512.7411.9712.33
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr11.8810.459.0410.629.9710.28
Book Value-Unit Curr108.55123.43116.71110.7299.03104.08
Book Value(Adj)-Unit Curr108.55102.8697.2692.2682.5286.73

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.