banner

A new way of investing

MARKETS

State Bank of India

BSE Code : 500112 NSE Symbol : SBIN ISIN:INE062A01020 SECTOR: Banks

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Interest Earned 257323.59242868.65220499.32175518.24163998.30152397.07
Other Income 45221.4836774.8944600.6935460.9327845.3722575.89
Total Income302545.07279643.54265100.01210979.17191843.67174972.96
II. Expenditure      
Interest expended 159238.77154519.78145645.60113658.50106803.4997381.82
Payments to/Provisions for Employees45714.9741054.7133178.6826489.2825113.8223537.07
Operating Expenses & Administrative Expenses 11110.8810812.0910599.378384.647696.257232.57
Depreciation 3303.813212.312919.472293.311700.301116.49
Other Expenses, Provisions & Contingencies58113.8868437.1988285.1345298.2636755.7326391.04
Provision for Tax 3063.67-208.87673.544033.293577.936689.95
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax 7510.99954.12-9654.33337.78245.47-477.56
Total Expenditure288056.96278781.32271647.46200495.06181893.01161871.39
III. Profit & Loss      
Reported Net Profit14488.11862.23-6547.4510484.109950.6513101.57
Extraordinary Items 5426.77153.96-28.73-25.82-11.54-27.88
Adjusted Net Profit9061.34708.27-6518.7210509.929962.1913129.45
Prior Year Adjustments 0.000.00-6407.690.000.000.00
Profit brought forward-15226.06-15078.570.320.320.320.32
IV. Appropriations      
Transfer to Statutory Reserve4346.43258.670.003145.232985.204029.08
Transfer to Other Reserves 5413.92751.052123.744923.934612.635994.56
Trans. to Government /Proposed Dividend 0.000.000.002414.942352.843077.93
Balance carried forward to Balance Sheet-10498.30-15226.06-15078.570.320.320.32
Equity Dividend %0.000.000.00260.00260.00350.00
Dividend Per Share(Rs)0.000.000.002.602.603.50
Earnings Per Share-Unit Curr16.230.970.0013.1512.3916.97
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr16.230.970.0013.1512.3916.97
Book Value-Unit Curr233.34219.91217.69196.53185.85172.04
Book Value(Adj)-Unit Curr233.34219.91217.69196.53185.85172.04

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.