banner

A new way of investing

MARKETS

Housing Development Finance Corporation Ltd

BSE Code : 500010 NSE Symbol : HDFC ISIN:INE001A01036 SECTOR: Finance

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Operating Income58738.9243348.0440689.2233112.7930905.1227401.16
Other Income 24.4229.9718.2746.8151.4569.70
Total Income58763.3443378.0140707.4933159.6030956.5727470.86
EXPENDITURE :      
Operating Expenses & Administrative Expenses 473.41480.92431.00355.77324.40228.07
Miscellaneous Expenses 6196.991157.592167.54736.23746.05285.32
Interest 31001.3627837.6723497.9820896.2019374.5117975.09
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.00-0.140.00
Employee Cost 592.92716.531372.09388.80349.09328.46
Total Expenditure38264.6830192.7127468.6122377.0020794.1918816.94
Gross Profit20498.6613185.3013238.8810782.6010162.388653.92
Depreciation 147.7466.5349.2455.9654.2829.78
Profit Before Tax20350.9213118.7713189.6410726.6410108.108624.14
Tax2571.683307.113212.652789.002873.002363.00
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax9.59179.20-982.35495.00142.00271.00
Reported Net Profit17769.659632.4610959.347442.647093.105990.14
Extraordinary Items 0.000.000.000.000.000.00
Adjusted Net Profit17769.659632.4610959.347442.647093.105990.14
Adjustment below Net Profit -31.99-11.94-6.239.9811.1418.59
P & L Balance brought forward11635.247929.245295.720.000.000.00
Appropriations 15235.235914.528319.591911.906779.245858.73
P & L Balance carried down14137.6711635.247929.245295.720.000.00
Dividend0.000.003351.76476.142685.732362.05
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %1050.001050.001000.00900.00850.00750.00
Dividend Per Share(Rs)21.0021.0020.0018.0017.0015.00
Earnings Per Share-Unit Curr102.5955.9665.3946.8541.9835.32
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr102.5955.9665.3946.8541.9835.32
Book Value-Unit Curr497.43449.36389.13249.23215.65196.67
Book Value(Adj)-Unit Curr497.43449.36389.13249.23215.65196.67

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.