banner

A new way of investing

MARKETS

Hindustan Unilever Ltd

BSE Code : 500696 NSE Symbol : HINDUNILVR ISIN:INE030A01027 SECTOR: FMCG

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 38785.0038224.0035218.0034487.0033491.0032721.44
Excise Duty0.000.00693.002597.002430.001915.82
Net Sales38785.0038224.0034525.0031890.0031061.0030805.62
Other Income 805.00664.00625.00824.00674.001296.50
Stock Adjustments 121.00-12.0071.00-156.00-87.00-58.28
Total Income39711.0038876.0035221.0032558.0031648.0032043.84
EXPENDITURE :      
Raw Materials 15378.0015430.0013859.0013165.0012847.0013133.89
Power & Fuel Cost263.00269.00259.00257.00271.00304.62
Employee Cost 1691.001747.001745.001620.001573.001578.89
Other Manufacturing Expenses 2860.003018.002958.002771.002822.003042.54
Selling & Administrative Expenses 7523.007645.007105.006508.006500.006581.62
Miscellaneous Expenses 1860.001693.001512.001423.001353.00911.35
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.000.00
Total Expenditure29575.0029802.0027438.0025744.0025366.0025552.91
Operating Profit10136.009074.007783.006814.006282.006490.93
Interest 106.0028.0020.0022.0015.0016.82
Gross Profit10030.009046.007763.006792.006267.006474.11
Depreciation938.00524.00478.00396.00321.00286.69
Profit Before Tax9092.008522.007285.006396.005946.006187.42
Tax2202.002565.002148.001865.001816.001902.33
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax152.00-79.00-100.0041.00-7.00-30.17
Reported Net Profit6738.006036.005237.004490.004137.004315.26
Extraordinary Items -142.87-155.45-42.5196.46-21.53670.71
Adjusted Net Profit6880.876191.455279.514393.544158.533644.55
Adjustment below Net Profit -629.00-534.00-755.00-693.00255.000.00
P & L Balance brought forward7268.004539.003953.003727.003599.00743.05
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 5713.002738.003896.003571.004264.003881.22
P & L Balance carried down7664.007303.004539.003953.003727.001177.09
Dividend2382.001948.004329.003679.003571.003245.32
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %2500.002200.002000.001700.001600.001500.00
Dividend Per Share(Rs)25.0022.0020.0017.0016.0015.00
Earnings Per Share-Unit Curr31.1927.9424.2520.7919.1519.95
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr31.1927.9424.2520.7919.1519.95
Book Value-Unit Curr37.1835.4632.7530.0529.0717.21
Book Value(Adj)-Unit Curr37.1835.4632.7530.0529.0717.21

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.