banner

A new way of investing

MARKETS

Bajaj Auto Ltd

BSE Code : 532977 NSE Symbol : BAJAJ-AUTO ISIN:INE917I01010 SECTOR: Automobile

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 29918.6530357.5725617.2623088.0323883.2022521.29
Excise Duty0.000.00398.341321.351296.68909.28
Net Sales29918.6530357.5725218.9221766.6822586.5221612.01
Other Income 1733.561780.851293.251221.971073.59582.42
Stock Adjustments 63.0156.42-9.6843.68-63.4557.56
Total Income31715.2232194.8426502.4923032.3323596.6622251.99
EXPENDITURE :      
Raw Materials 21071.2921854.1017400.4114667.8314993.4114907.36
Power & Fuel Cost116.57115.01100.2696.46120.66114.70
Employee Cost 1389.211255.401069.09997.07883.42865.24
Other Manufacturing Expenses 698.83633.97550.15547.54644.19655.73
Selling & Administrative Expenses 1024.86943.90855.71702.00745.53698.61
Miscellaneous Expenses 614.64449.23452.26399.38370.94711.72
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 29.9730.1024.0722.2717.0260.05
Total Expenditure24885.4325221.5120403.8117388.0117741.1317893.31
Operating Profit6829.796973.336098.685644.325855.534358.68
Interest 3.164.481.311.401.056.49
Gross Profit6826.636968.856097.375642.925854.484352.19
Depreciation246.43265.69314.80307.29307.16267.40
Profit Before Tax6580.206703.165782.575335.635547.324084.79
Tax1547.261818.591646.361457.661641.421258.00
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax-67.04209.3968.1150.41-23.7713.05
Reported Net Profit5099.984675.184068.103827.563929.672813.74
Extraordinary Items 8.50272.40-20.52-2.98-4.81-109.68
Adjusted Net Profit5091.484402.784088.623830.543934.482923.42
Adjustment below Net Profit -368.76-341.05-310.49-42.4910.49-27.68
P & L Balance brought forward16451.5814321.6512562.569305.179206.966150.45
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 6432.362204.201998.52527.683841.952016.57
P & L Balance carried down14750.4416451.5814321.6512562.569305.176919.94
Dividend3472.400.001736.201591.522893.681446.84
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %1200.00600.00600.00550.00550.00500.00
Dividend Per Share(Rs)120.0060.0060.0055.0055.0050.00
Earnings Per Share-Unit Curr176.24161.56140.58132.27115.6887.29
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr176.24161.56140.58132.27115.6887.29
Book Value-Unit Curr688.58752.67660.19588.66458.46369.50
Book Value(Adj)-Unit Curr688.58752.67660.19588.66458.46369.50

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.