banner

A new way of investing

MARKETS

Asian Paints Ltd

BSE Code : 500820 NSE Symbol : ASIANPAINT ISIN:INE021A01026 SECTOR: Paints/Varnish

Profit & Loss

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 16391.7814559.5516203.3914974.2413656.9012167.02
Excise Duty0.00391.691713.321501.851393.131241.80
Net Sales16391.7814167.8614490.0713472.3912263.7710925.22
Other Income 278.81277.50300.17249.43200.86173.66
Stock Adjustments 247.86-154.12515.58-194.51132.4375.34
Total Income16918.4514291.2415305.8213527.3112597.0611174.22
EXPENDITURE :      
Raw Materials 8288.876653.566212.666390.366572.285106.88
Power & Fuel Cost103.9095.55102.18107.86121.33125.60
Employee Cost 902.79791.08742.83666.83632.10482.43
Other Manufacturing Expenses 1612.881431.541400.62221.77206.561063.03
Selling & Administrative Expenses 2282.111988.093744.853296.582761.782367.83
Miscellaneous Expenses 139.01130.66128.23179.30115.1784.59
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.000.00
Total Expenditure13329.5611090.4812331.3710862.7010409.229230.36
Operating Profit3588.893200.762974.452664.612187.841943.86
Interest 32.1423.8222.3027.0031.1628.97
Gross Profit3556.753176.942952.152637.612156.681914.89
Depreciation382.18311.11295.43234.51223.11212.32
Profit Before Tax3174.572865.832656.722403.101933.571702.57
Tax879.47968.46813.67740.41615.46499.77
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax160.342.5741.3339.88-9.2933.74
Reported Net Profit2134.761894.801801.721622.811327.401169.06
Extraordinary Items 9.34-1.920.5311.7311.1834.98
Adjusted Net Profit2125.421896.721801.191611.081316.221134.08
Adjustment below Net Profit -199.86-191.44-148.95-82.250.000.00
P & L Balance brought forward3387.912672.532282.321839.641000.001000.00
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 853.68987.981262.561198.651327.401169.06
P & L Balance carried down4469.133387.912672.532181.551000.001000.00
Dividend1007.16834.50987.97211.03585.12508.37
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %1050.00870.001030.00750.00610.00530.00
Dividend Per Share(Rs)10.508.7010.307.506.105.30
Earnings Per Share-Unit Curr22.2619.7518.7816.4812.6611.33
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr22.2619.7518.7816.4812.6611.33
Book Value-Unit Curr92.6681.3073.9761.7844.1037.54
Book Value(Adj)-Unit Curr92.6681.3073.9761.7844.1037.54

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.