banner

A new way of investing

MARKETS

Mahindra & Mahindra Ltd

BSE Code : 500520 NSE Symbol : M&M ISIN:INE101A01026 SECTOR: Automobile

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 45487.7853614.0049444.9947383.7443638.9040632.52
Excise Duty0.000.00759.443330.242763.832187.69
Net Sales45487.7853614.0048685.5544053.5040875.0738444.83
Other Income 3034.862287.261469.972115.92918.671184.66
Stock Adjustments -409.49950.19-194.87-57.87257.97-323.63
Total Income48113.1556851.4549960.6546111.5542051.7139305.86
EXPENDITURE :      
Raw Materials 31223.1039206.6833939.7832023.2829774.1427631.85
Power & Fuel Cost248.32264.19247.13230.33230.82222.41
Employee Cost 2880.082980.222840.892714.432348.722316.93
Other Manufacturing Expenses 499.18585.40569.14512.13511.39485.35
Selling & Administrative Expenses 3108.623441.473224.052704.632278.461624.91
Miscellaneous Expenses 4909.502204.191574.131655.241448.831767.31
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 207.54129.50128.46137.0779.26100.99
Total Expenditure42661.2648552.6542266.6639702.9736513.1033947.77
Operating Profit5451.898298.807693.996408.585538.615358.09
Interest 113.23113.39112.20159.59186.05214.30
Gross Profit5338.668185.417581.796248.995352.565143.79
Depreciation2222.631860.401479.421526.381068.10974.90
Profit Before Tax3116.036325.016102.374722.614284.464168.89
Tax996.981179.121211.23973.67857.65743.20
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax788.50349.85535.13105.55222.24104.58
Reported Net Profit1330.554796.044356.013643.393204.573321.11
Extraordinary Items -942.35-21.73310.56423.1288.30264.50
Adjusted Net Profit2272.904817.774045.453220.273116.273056.61
Adjustment below Net Profit -7.93-8.858.07992.69-840.02-32.63
P & L Balance brought forward28966.7125205.8221781.3717904.6715442.6112324.71
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 1187.331026.30939.63759.38-97.51863.68
P & L Balance carried down29102.0028966.7125205.8221781.3717904.6714749.51
Dividend0.000.000.000.00745.31745.31
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %47.00170.00150.00260.00240.00240.00
Dividend Per Share(Rs)2.358.507.5013.0012.0012.00
Earnings Per Share-Unit Curr11.1540.2536.6161.3854.0754.44
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr11.1540.2536.6130.6927.0427.22
Book Value-Unit Curr288.91287.09254.58451.23378.36325.40
Book Value(Adj)-Unit Curr288.91287.09254.58225.62189.18162.70

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.