banner

A new way of investing

MARKETS

Sun Pharmaceuticals Industries Ltd

BSE Code : 524715 NSE Symbol : SUNPHARMA ISIN:INE044A01036 SECTOR: Pharmaceuticals

Profit & Loss

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 10303.219006.257793.207863.698168.742928.25
Excise Duty0.0023.76109.24144.27140.3099.46
Net Sales10303.218982.497683.967719.428028.442828.79
Other Income 1271.441128.04515.08445.09211.58177.76
Stock Adjustments 251.30-159.26167.8614.38-318.1014.53
Total Income11825.959951.278366.908178.897921.923021.08
EXPENDITURE :      
Raw Materials 3924.563411.633464.953008.313195.331079.66
Power & Fuel Cost407.28376.17349.23370.48382.52115.80
Employee Cost 1571.341625.001499.881476.691487.65279.63
Other Manufacturing Expenses 898.51868.18868.26838.79737.72343.66
Selling & Administrative Expenses 1503.171467.921458.391745.641957.64491.22
Miscellaneous Expenses 1707.771046.5797.14782.69508.103391.88
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.000.00
Total Expenditure10012.638795.477737.858222.608268.965701.85
Operating Profit1813.321155.80629.05-43.71-347.04-2680.77
Interest 540.92388.31223.57574.10551.2518.38
Gross Profit1272.40767.49405.48-617.81-898.29-2699.15
Depreciation552.95487.24422.28464.25660.68101.94
Profit Before Tax719.45280.25-16.80-1082.06-1558.97-2801.09
Tax1.552.025.775.45108.000.00
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax-98.70-27.410.270.00-192.8427.43
Reported Net Profit816.60305.64-22.84-1087.51-1474.13-2828.52
Extraordinary Items -1048.68-808.62244.15262.3586.01-2769.01
Adjusted Net Profit1865.281114.26-266.99-1349.86-1560.14-59.51
Adjustment below Net Profit 10.1743.10114.93-173.6515879.190.00
P & L Balance brought forward12037.0012486.0012635.3414618.4516.063208.05
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 479.16797.74241.43721.95868.92363.47
P & L Balance carried down12384.6112037.0012486.0012635.3413552.2016.06
Dividend659.82479.85839.76240.68721.95310.67
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %275.00200.00350.00100.00300.00150.00
Dividend Per Share(Rs)2.752.003.501.003.001.50
Earnings Per Share-Unit Curr3.401.270.000.000.000.00
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr3.401.270.000.000.000.00
Book Value-Unit Curr95.2193.0487.5890.96109.7835.77
Book Value(Adj)-Unit Curr95.2193.0487.5890.96109.7835.77

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.