banner

A new way of investing

MARKETS

Sun Pharmaceuticals Industries Ltd

BSE Code : 524715 NSE Symbol : SUNPHARMA ISIN:INE044A01036 SECTOR: Pharmaceuticals

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 12531.9310303.219006.257793.207863.698168.74
Excise Duty0.000.0023.76109.24144.27140.30
Net Sales12531.9310303.218982.497683.967719.428028.44
Other Income 1510.921271.441128.04515.08445.09211.58
Stock Adjustments -138.60251.30-159.26167.8614.38-318.10
Total Income13904.2511825.959951.278366.908178.897921.92
EXPENDITURE :      
Raw Materials 4429.123924.563411.633464.953008.313195.33
Power & Fuel Cost394.74407.28376.17349.23370.48382.52
Employee Cost 1702.771571.341625.001499.881476.691487.65
Other Manufacturing Expenses 860.05898.51868.18868.26838.79737.72
Selling & Administrative Expenses 1919.251503.171467.921458.391745.641957.64
Miscellaneous Expenses 375.751707.771046.5797.14782.69508.10
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.000.00
Total Expenditure9681.6810012.638795.477737.858222.608268.96
Operating Profit4222.571813.321155.80629.05-43.71-347.04
Interest 408.01540.92388.31223.57574.10551.25
Gross Profit3814.561272.40767.49405.48-617.81-898.29
Depreciation561.56552.95487.24422.28464.25660.68
Profit Before Tax3253.00719.45280.25-16.80-1082.06-1558.97
Tax386.461.552.025.775.45108.00
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax-344.60-98.70-27.410.270.00-192.84
Reported Net Profit3211.14816.60305.64-22.84-1087.51-1474.13
Extraordinary Items 203.97-1048.68-808.62244.15262.3586.01
Adjusted Net Profit3007.171865.281114.26-266.99-1349.86-1560.14
Adjustment below Net Profit -211.5210.1743.10114.93-173.6515879.19
P & L Balance brought forward12384.6112037.0012486.0012635.3414618.4516.06
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 1378.96479.16797.74241.43721.95868.92
P & L Balance carried down14005.2712384.6112037.0012486.0012635.3413552.20
Dividend0.000.00479.85839.76240.68721.95
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %400.00275.00200.00350.00100.00300.00
Dividend Per Share(Rs)4.002.752.003.501.003.00
Earnings Per Share-Unit Curr13.383.401.270.000.000.00
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr13.383.401.270.000.000.00
Book Value-Unit Curr101.6895.2193.0487.5890.96109.78
Book Value(Adj)-Unit Curr101.6895.2193.0487.5890.96109.78

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.