banner

A new way of investing

MARKETS

Kotak Mahindra Bank Ltd

BSE Code : 500247 NSE Symbol : KOTAKBANK ISIN:INE237A01028 SECTOR: Banks

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Interest Earned 26929.6123890.0519748.5017698.9316384.189719.87
Other Income 5372.114657.184052.213477.162612.232028.45
Total Income32301.7228547.2323800.7121176.0918996.4111748.32
II. Expenditure      
Interest expended 13429.9512684.2510216.819572.789483.815496.13
Payments to/Provisions for Employees3911.123183.612950.232768.532816.971466.68
Operating Expenses & Administrative Expenses 3109.392853.352455.752054.131928.031353.62
Depreciation 371.95366.92302.69290.66287.38193.00
Other Expenses, Provisions & Contingencies3674.652073.301657.001341.931356.65405.98
Provision for Tax 1996.672504.342080.601800.311036.12895.97
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax -139.1816.1253.32-63.74-2.3270.95
Total Expenditure26354.5423681.9019716.4017764.5916906.649882.34
III. Profit & Loss      
Reported Net Profit5947.184865.334084.303411.502089.781865.98
Extraordinary Items 20.5612.8330.047.972.018.90
Adjusted Net Profit5926.624852.504054.263403.532087.771857.08
Prior Year Adjustments 0.000.000.000.681674.710.00
Profit brought forward16919.2913604.6010756.298214.125095.264005.29
IV. Appropriations      
Transfer to Statutory Reserve1486.801216.341021.08852.88522.45466.50
Transfer to Other Reserves 645.51150.3459.82-97.1512.64213.86
Trans. to Government /Proposed Dividend 222.35183.96155.10114.28110.5495.65
Balance carried forward to Balance Sheet20511.8116919.2913604.6010756.298214.125095.26
Equity Dividend %0.0016.0014.0012.0010.0018.00
Dividend Per Share(Rs)0.000.800.700.600.500.90
Earnings Per Share-Unit Curr31.0925.4921.4318.5311.2923.98
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr31.0925.4921.4318.5311.2911.99
Book Value-Unit Curr253.60222.13196.69150.01130.61183.09
Book Value(Adj)-Unit Curr253.60222.13196.69150.01130.6191.55

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.