banner

A new way of investing

MARKETS

Asian Paints Ltd

BSE Code : 500820 NSE Symbol : ASIANPAINT ISIN:INE021A01026 SECTOR: Paints/Varnish

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 17194.0916391.7814559.5516203.3914974.2413656.90
Excise Duty0.000.00391.691713.321501.851393.13
Net Sales17194.0916391.7814167.8614490.0713472.3912263.77
Other Income 357.54284.81277.50300.17249.43200.86
Stock Adjustments 210.21247.86-154.12515.58-194.51132.43
Total Income17761.8416924.4514291.2415305.8213527.3112597.06
EXPENDITURE :      
Raw Materials 8322.488288.876653.566212.666390.366572.28
Power & Fuel Cost98.34103.9095.55102.18107.86121.33
Employee Cost 985.43900.14791.08742.83666.83632.10
Other Manufacturing Expenses 1660.301612.881431.541400.62221.77206.56
Selling & Administrative Expenses 2286.392087.901988.093744.853296.582761.78
Miscellaneous Expenses 225.57139.01130.66128.23179.30115.17
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.000.00
Total Expenditure13578.5113132.7011090.4812331.3710862.7010409.22
Operating Profit4183.333791.753200.762974.452664.612187.84
Interest 80.3380.7323.8222.3027.0031.16
Gross Profit4103.003711.023176.942952.152637.612156.68
Depreciation689.97540.77311.11295.43234.51223.11
Profit Before Tax3413.033170.252865.832656.722403.101933.57
Tax876.81879.47968.46813.67740.41615.46
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax-117.73158.612.5741.3339.88-9.29
Reported Net Profit2653.952132.171894.801801.721622.811327.40
Extraordinary Items -16.919.35-1.920.5311.7311.18
Adjusted Net Profit2670.862122.821896.721801.191611.081316.22
Adjustment below Net Profit -362.89-241.87-191.44-148.95-82.250.00
P & L Balance brought forward4424.533387.912672.532282.321839.641000.00
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 1740.95853.68987.981262.561198.651327.40
P & L Balance carried down4974.644424.533387.912672.532181.551000.00
Dividend0.000.00834.50987.97211.03585.12
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %1200.001050.00870.001030.00750.00610.00
Dividend Per Share(Rs)12.0010.508.7010.307.506.10
Earnings Per Share-Unit Curr27.6722.2319.7518.7816.4812.66
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr27.6722.2319.7518.7816.4812.66
Book Value-Unit Curr98.5592.1981.3073.9761.7844.10
Book Value(Adj)-Unit Curr98.5592.1981.3073.9761.7844.10

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.