banner

A new way of investing

MARKETS

ITC Ltd

BSE Code : 500875 NSE Symbol : ITC ISIN:INE154A01025 SECTOR: Tobacco Products

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 46807.3445784.3944329.7755448.4651944.5750389.01
Excise Duty1187.64788.743702.2315359.7815361.9013881.61
Net Sales45619.7044995.6540627.5440088.6836582.6736507.40
Other Income 3013.662484.542542.741985.911769.261543.13
Stock Adjustments 176.34180.14-1041.85-644.17196.55214.53
Total Income48809.7047660.3342128.4341430.4238548.4838265.06
EXPENDITURE :      
Raw Materials 17411.4717485.2914748.1915332.1313646.5514886.49
Power & Fuel Cost744.55714.88620.92550.32541.57581.65
Employee Cost 2658.212728.442487.462444.312356.971780.04
Other Manufacturing Expenses 1805.341788.281620.681607.311503.481468.19
Selling & Administrative Expenses 4031.934045.763571.093789.333883.043536.73
Miscellaneous Expenses 1347.681083.78973.421120.691135.57974.25
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.0025.380.00
Total Expenditure27999.1827846.4324021.7624844.0923041.8023227.35
Operating Profit20810.5219813.9018106.6716586.3315506.6815037.71
Interest 80.4458.04109.6045.3371.9378.45
Gross Profit20730.0819755.8617997.0716541.0015434.7514959.26
Depreciation1563.271311.701145.371038.041000.68961.74
Profit Before Tax19166.8118444.1616851.7015502.9614434.0713997.52
Tax4441.975849.245599.835285.654897.614020.99
Fringe Benefit tax0.000.000.000.00-1.550.00
Deferred Tax-411.21130.6028.6216.41209.64368.80
Reported Net Profit15136.0512464.3211223.2510200.909328.379607.73
Extraordinary Items -143.21-62.14266.06130.43-23.78212.32
Adjusted Net Profit15279.2612526.4610957.1910070.479352.159395.41
Adjustment below Net Profit -1487.06-1196.10-1057.46-1358.44-35.2120.09
P & L Balance brought forward26978.1321991.2417576.8116589.8914257.636139.09
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 7030.986281.335751.367855.546960.906999.56
P & L Balance carried down33596.1426978.1321991.2417576.8116589.898767.35
Dividend0.000.006285.215770.015009.705009.70
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %1015.00575.00515.00475.00850.00625.00
Dividend Per Share(Rs)10.155.755.154.758.506.25
Earnings Per Share-Unit Curr12.3110.179.208.4010.3910.71
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr12.3110.179.208.406.937.14
Book Value-Unit Curr52.0947.2742.1237.3351.7738.28
Book Value(Adj)-Unit Curr52.0947.2742.1237.3334.5125.52

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.