banner

A new way of investing

MARKETS

Tata Consultancy Services Ltd

BSE Code : 532540 NSE Symbol : TCS ISIN:INE467B01029 SECTOR: IT - Software

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 131306.00123170.0097356.0092693.0085864.0073582.15
Excise Duty0.000.000.000.000.004.09
Net Sales131306.00123170.0097356.0092693.0085864.0073578.06
Other Income 8082.007627.005803.004568.003757.004995.11
Stock Adjustments 0.000.000.000.000.00-0.15
Total Income139388.00130797.00103159.0097261.0089621.0078573.02
EXPENDITURE :      
Raw Materials 18.0040.0086.0094.000.0064.62
Power & Fuel Cost0.000.000.000.000.00493.36
Employee Cost 64906.0059377.0051499.0048116.0042420.0027368.32
Other Manufacturing Expenses 1578.001963.001920.001664.001731.0020457.97
Selling & Administrative Expenses 19658.0019101.0012395.0012246.0011240.003073.56
Miscellaneous Expenses 7793.007725.003651.003484.003419.001091.88
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.000.00
Total Expenditure93953.0088206.0069551.0065604.0058810.0052549.71
Operating Profit45435.0042591.0033608.0031657.0030811.0026023.31
Interest 743.00170.0030.0016.0013.0079.57
Gross Profit44692.0042421.0033578.0031641.0030798.0025943.74
Depreciation2701.001716.001647.001575.001459.001393.77
Profit Before Tax41991.0040705.0031931.0030066.0029339.0024549.97
Tax9012.009943.006878.006643.006376.005278.31
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax-281.00697.00-188.00-230.00-112.0014.70
Reported Net Profit33260.0030065.0025241.0023653.0023075.0019256.96
Extraordinary Items 49.3664.67173.574.65356.90594.31
Adjusted Net Profit33210.6430000.3325067.4323648.3522718.1018662.65
Adjustment below Net Profit -653.00-16138.00-4913.00-220.00-102.0092.75
P & L Balance brought forward77159.0074080.0065965.0053576.0042370.0036420.45
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 38234.0010848.0012213.0011044.0011767.0019991.10
P & L Balance carried down71532.0077159.0074080.0065965.0053576.0035779.06
Dividend0.000.009571.433842.007993.0015473.87
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %7300.003000.005000.004700.004350.007900.00
Dividend Per Share(Rs)73.0030.0050.0047.0043.5079.00
Earnings Per Share-Unit Curr88.6980.17132.15120.07109.5985.08
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr88.6980.1766.0860.0454.8042.54
Book Value-Unit Curr195.96209.71397.30393.32329.74231.87
Book Value(Adj)-Unit Curr195.96209.71198.65196.66164.87115.94

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.