banner

A new way of investing

MARKETS

Maruti Suzuki India Ltd

BSE Code : 532500 NSE Symbol : MARUTI ISIN:INE585B01010 SECTOR: Automobile

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 75610.6086020.3081994.4077266.2065054.6055133.60
Excise Duty0.000.002231.709231.407516.505163.00
Net Sales75610.6086020.3079762.7068034.8057538.1049970.60
Other Income 3420.802561.002045.502300.101461.00831.60
Stock Adjustments 238.10-210.80-40.70380.10-6.90455.90
Total Income79269.5088370.5081767.5070715.0058992.2051258.10
EXPENDITURE :      
Raw Materials 53394.7059337.7054934.3047111.7038690.5035533.00
Power & Fuel Cost697.80861.70671.90517.20692.60712.30
Employee Cost 3383.903254.902833.802331.001978.801606.60
Other Manufacturing Expenses 635.80876.20842.40765.70770.10304.10
Selling & Administrative Expenses 8332.208276.706628.806041.005191.704277.70
Miscellaneous Expenses 2101.702203.001749.301296.601323.101279.90
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.000.00
Total Expenditure68546.1074810.2067660.5058063.2048646.8043713.60
Operating Profit10723.4013560.3014107.0012651.8010345.407544.50
Interest 132.9075.80345.7089.4081.50206.00
Gross Profit10590.5013484.5013761.3012562.4010263.907338.50
Depreciation3525.703018.902757.902602.102820.202470.30
Profit Before Tax7064.8010465.6011003.409960.307443.704868.20
Tax1374.802932.303349.502335.602041.401232.20
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax39.4032.70-67.90274.5038.00-75.20
Reported Net Profit5650.607500.607721.807350.205364.303711.20
Extraordinary Items 2438.821702.211320.951595.99838.84467.83
Adjusted Net Profit3211.785798.396400.855754.214525.463243.37
Adjustment below Net Profit -697.10-683.20-474.3022.30-159.90-79.20
P & L Balance brought forward40701.6036300.8031318.9025003.7021011.6017384.90
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 2416.602416.602265.601057.301212.301280.10
P & L Balance carried down43238.5040701.6036300.8031318.9025003.7019736.80
Dividend0.000.000.002265.601057.30755.20
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %1200.001600.001600.001500.00700.00500.00
Dividend Per Share(Rs)60.0080.0080.0075.0035.0025.00
Earnings Per Share-Unit Curr187.11248.36255.69243.38177.63117.79
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr187.11248.36255.69243.38177.63117.79
Book Value-Unit Curr1603.871527.861382.691206.33989.54784.91
Book Value(Adj)-Unit Curr1603.871527.861382.691206.33989.54784.91

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.