banner

A new way of investing

MARKETS

Maruti Suzuki India Ltd

BSE Code : 532500 NSE Symbol : MARUTI ISIN:INE585B01010 SECTOR: Automobile

Profit & Loss

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 86020.3081994.4077266.2065054.6055133.6048824.30
Excise Duty0.002231.709231.407516.505163.005178.00
Net Sales86020.3079762.7068034.8057538.1049970.6043646.30
Other Income 2561.002045.502300.101461.00831.60731.70
Stock Adjustments -210.80-40.70380.10-6.90455.90-18.50
Total Income88370.5081767.5070715.0058992.2051258.1044359.50
EXPENDITURE :      
Raw Materials 60043.4054934.3047111.7038690.5035533.0031330.30
Power & Fuel Cost861.70671.90517.20692.60712.30594.10
Employee Cost 3254.902833.802331.001978.801606.601368.10
Other Manufacturing Expenses 876.20842.40765.70770.10304.10312.30
Selling & Administrative Expenses 7571.006628.806041.005191.704277.703678.00
Miscellaneous Expenses 2203.001749.301296.601323.101279.901157.90
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.000.00
Total Expenditure74810.2067660.5058063.2048646.8043713.6038440.70
Operating Profit13560.3014107.0012651.8010345.407544.505918.80
Interest 75.80345.7089.4081.50206.00175.90
Gross Profit13484.5013761.3012562.4010263.907338.505742.90
Depreciation3018.902757.902602.102820.202470.302084.40
Profit Before Tax10465.6011003.409960.307443.704868.203658.50
Tax2932.303349.502335.602041.401232.20747.90
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax32.70-67.90274.5038.00-75.20127.60
Reported Net Profit7500.607721.807350.205364.303711.202783.00
Extraordinary Items 1669.351320.951595.99838.84467.83331.21
Adjusted Net Profit5831.256400.855754.214525.463243.372451.79
Adjustment below Net Profit -683.20-474.3022.30-159.90-79.200.00
P & L Balance brought forward36300.8031318.9025003.7021011.6017384.9015304.30
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 2416.602265.601057.301212.301280.10702.40
P & L Balance carried down40701.6036300.8031318.9025003.7019736.8017384.90
Dividend2416.602416.602265.601057.30755.20362.50
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %1600.001600.001500.00700.00500.00240.00
Dividend Per Share(Rs)80.0080.0075.0035.0025.0012.00
Earnings Per Share-Unit Curr248.36255.69243.38177.63117.7992.15
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr248.36255.69243.38177.63117.7992.15
Book Value-Unit Curr1527.861382.691206.33989.54784.91694.64
Book Value(Adj)-Unit Curr1527.861382.691206.33989.54784.91694.64

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.