banner

A new way of investing

MARKETS

IndusInd Bank Ltd

BSE Code : 532187 NSE Symbol : INDUSINDBK ISIN:INE095A01012 SECTOR: Banks

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Interest Earned 28782.8322261.1517280.7514405.6711871.749691.96
Other Income 6951.315646.724750.104171.493296.952548.00
Total Income35734.1427907.8722030.8518577.1615168.6912239.96
II. Expenditure      
Interest expended 16724.0913414.979783.308343.077355.176271.69
Payments to/Provisions for Employees2208.481853.511780.691521.021236.09980.48
Operating Expenses & Administrative Expenses 1452.461266.661187.871395.96805.33922.51
Depreciation 277.97228.85211.64190.70156.52126.85
Other Expenses, Provisions & Contingencies8950.536163.313586.682766.732146.321229.72
Provision for Tax 1953.211972.761900.021681.331332.38836.95
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax -250.51-293.29-25.33-189.54-149.5778.05
Total Expenditure31316.2324606.7718424.8615709.2712882.2410446.25
III. Profit & Loss      
Reported Net Profit4417.913301.103605.992867.892286.451793.72
Extraordinary Items -5.86-0.715.231.934.31-1.27
Adjusted Net Profit4423.773301.813600.762865.962282.141794.99
Prior Year Adjustments 0.000.000.000.000.000.00
Profit brought forward11550.279311.497118.385013.453664.022623.33
IV. Appropriations      
Transfer to Statutory Reserve1104.48825.27-901.50716.97571.61448.43
Transfer to Other Reserves 753.52137.43-529.31-313.3613.2149.44
Trans. to Government /Proposed Dividend 626.52542.9417.93359.35352.19255.16
Balance carried forward to Balance Sheet13483.6611106.9412137.247118.385013.453664.02
Equity Dividend %0.0075.0075.0060.0045.0040.00
Dividend Per Share(Rs)0.007.507.506.004.504.00
Earnings Per Share-Unit Curr63.7054.7760.0847.9538.4333.06
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr63.7054.7760.0847.9538.4333.06
Book Value-Unit Curr485.97437.20390.94338.65290.79193.40
Book Value(Adj)-Unit Curr485.97437.20390.94338.65290.79193.40

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.