banner

A new way of investing

MARKETS

IndusInd Bank Ltd

BSE Code : 532187 NSE Symbol : INDUSINDBK ISIN:INE095A01012 SECTOR: Banks

Profit & Loss

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
INCOME :      
Interest Earned 22261.1517280.7514405.6711871.749691.968253.53
Other Income 5646.724750.104171.493296.952548.001890.53
Total Income27907.8722030.8518577.1615168.6912239.9610144.06
II. Expenditure      
Interest expended 13414.979783.308343.077355.176271.695362.82
Payments to/Provisions for Employees1853.511780.691521.021236.09980.48809.29
Operating Expenses & Administrative Expenses 1266.661187.871395.96805.33922.51731.32
Depreciation 228.85211.64190.70156.52126.8598.15
Other Expenses, Provisions & Contingencies6163.313586.682766.732146.321229.721014.65
Provision for Tax 1972.761900.021681.331332.38836.95741.74
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax -293.29-25.33-189.54-149.5778.05-21.93
Total Expenditure24606.7718424.8615709.2712882.2410446.258736.04
III. Profit & Loss      
Reported Net Profit3301.103605.992867.892286.451793.721408.02
Extraordinary Items -0.715.231.934.31-1.270.11
Adjusted Net Profit3301.813600.762865.962282.141794.991407.91
Prior Year Adjustments 0.000.000.000.000.000.00
Profit brought forward9311.497118.385013.453664.022623.331790.93
IV. Appropriations      
Transfer to Statutory Reserve-825.27-901.50716.97571.61448.43352.01
Transfer to Other Reserves -589.45-529.31-313.3613.2149.448.25
Trans. to Government /Proposed Dividend -90.9217.93359.35352.19255.16215.36
Balance carried forward to Balance Sheet14118.2412137.247118.385013.453664.022623.33
Equity Dividend %75.0075.0060.0045.0040.0035.00
Dividend Per Share(Rs)7.507.506.004.504.003.50
Earnings Per Share-Unit Curr54.7760.0847.9538.4333.0626.19
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr54.7760.0847.9538.4333.0626.19
Book Value-Unit Curr437.20390.94338.65290.79193.40164.27
Book Value(Adj)-Unit Curr437.20390.94338.65290.79193.40164.27

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.