banner

A new way of investing

MARKETS

Oil & Natural Gas Corpn Ltd

BSE Code : 500312 NSE Symbol : ONGC ISIN:INE213A01029 SECTOR: Crude Oil & Natural Gas

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 96213.61109654.5585004.1077907.7377741.7583093.47
Excise Duty47.7726.7941.02209.25199.03222.51
Net Sales96165.84109627.7684963.0877698.4877542.7282870.96
Other Income 6105.037265.267883.557676.347009.355367.22
Stock Adjustments -246.99166.5063.02132.84-35.16167.43
Total Income102023.88117059.5292909.6585507.6684516.9188405.61
EXPENDITURE :      
Raw Materials 7654.917417.095615.886092.87566.1070.90
Power & Fuel Cost536.75535.01500.41558.60511.87390.12
Employee Cost 11512.4212113.0311381.0511550.778696.998629.89
Other Manufacturing Expenses 8766.178049.187555.296401.0511083.8812866.22
Selling & Administrative Expenses 28412.4438636.5132084.9334264.5433992.6537382.92
Miscellaneous Expenses 16714.5310584.638963.407490.9611253.8513063.90
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 13382.5718253.2318062.4219477.9217611.3121824.33
Total Expenditure60214.6559082.2248038.5346880.8848494.0250579.62
Operating Profit41809.2357977.3044871.1238626.7936022.9037825.98
Interest 2823.682492.141508.471221.741324.132.79
Gross Profit38985.5555485.1643362.6537405.0534698.7737823.19
Depreciation18616.8615456.1114470.1712189.5411099.9211267.96
Profit Before Tax20368.6940029.0528892.4825215.5123598.8526555.23
Tax7048.7211142.316133.124291.465584.257615.17
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax-124.582122.142814.093024.081874.661207.11
Reported Net Profit13444.5426764.6019945.2617899.9816139.9317732.95
Extraordinary Items -3116.805.580.018.75-2115.610.00
Adjusted Net Profit16561.3426759.0219945.2517891.2318255.5417732.95
Adjustment below Net Profit -1488.61-1986.60-1239.45-2234.16-29.740.00
P & L Balance brought forward977.961231.282570.402869.20-69.100.00
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 12243.1025031.3318793.1415964.6313171.8917732.95
P & L Balance carried down690.80977.962483.082570.402869.200.00
Dividend0.000.008469.939689.097272.188127.72
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %100.00140.00132.00151.00170.00190.00
Dividend Per Share(Rs)5.007.006.607.558.509.50
Earnings Per Share-Unit Curr10.6921.2715.5413.9518.8618.83
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr10.6921.2715.5413.9512.5712.55
Book Value-Unit Curr154.48160.40150.69144.58193.76169.01
Book Value(Adj)-Unit Curr154.48160.40150.69144.58129.18112.67

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.