banner

A new way of investing

MARKETS

Oil & Natural Gas Corpn Ltd

BSE Code : 500312 NSE Symbol : ONGC ISIN:INE213A01029 SECTOR: Crude Oil & Natural Gas

Profit & Loss

 Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr. Mar 2014 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 109654.5585004.1077907.7377741.7583093.4784202.78
Excise Duty45.1341.02209.25199.03222.51312.51
Net Sales109609.4284963.0877698.4877542.7282870.9683890.27
Other Income 7519.017883.557676.347009.355367.226711.90
Stock Adjustments 166.2763.02132.84-35.16167.43-104.28
Total Income117294.7092909.6585507.6684516.9188405.6190497.89
EXPENDITURE :      
Raw Materials 7423.125615.886092.87566.1070.9092.15
Power & Fuel Cost535.01500.41558.60511.87390.12380.77
Employee Cost 12113.0311381.0511550.778696.998629.899667.20
Other Manufacturing Expenses 8049.187555.296401.0511083.8812866.2212149.16
Selling & Administrative Expenses 37328.9032084.9334264.5433992.6537382.9238058.56
Miscellaneous Expenses 11873.918963.407490.9611253.8513063.9010413.73
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 18253.2318062.4219477.9217611.3121824.3323303.24
Total Expenditure59069.9148038.5346880.8848494.0250579.6247458.33
Operating Profit58224.7944871.1238626.7936022.9037825.9843039.56
Interest 2492.141508.471221.741324.132.790.36
Gross Profit55732.6543362.6537405.0534698.7737823.1943039.20
Depreciation15778.6214470.1712189.5411099.9211267.9610607.26
Profit Before Tax39954.0328892.4825215.5123598.8526555.2332431.94
Tax11142.246133.124291.465584.257615.176484.59
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax2096.002814.093024.081874.661207.113852.54
Reported Net Profit26715.7919945.2617899.9816139.9317732.9522094.81
Extraordinary Items 5.580.018.75-2115.610.00171.54
Adjusted Net Profit26710.2119945.2517891.2318255.5417732.9521923.27
Adjustment below Net Profit -1986.60-1239.45-2234.16-29.740.000.00
P & L Balance brought forward2483.082570.402869.20-69.100.000.00
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 25031.3318793.1415964.6313171.8917732.9522094.81
P & L Balance carried down2180.942483.082570.402869.200.000.00
Dividend8806.208469.939689.097272.188127.728127.72
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %140.00132.00151.00170.00190.00190.00
Dividend Per Share(Rs)7.006.607.558.509.509.50
Earnings Per Share-Unit Curr21.2415.5413.9518.8618.8324.21
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr21.2415.5413.9512.5712.5516.14
Book Value-Unit Curr161.36150.69144.58193.76169.01159.81
Book Value(Adj)-Unit Curr161.36150.69144.58129.18112.67106.54

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.