banner

A new way of investing

MARKETS

Hero MotoCorp Ltd

BSE Code : 500182 NSE Symbol : HEROMOTOCO ISIN:INE158A01026 SECTOR: Automobile

Profit & Loss

 Mar 2020 () Cr. Mar 2019 () Cr. Mar 2018 () Cr. Mar 2017 () Cr. Mar 2016 () Cr. Mar 2015 () Cr.
INCOME :      
Sales Turnover 28836.0933650.5432871.8230871.5930700.8829302.94
Excise Duty0.000.00641.332371.132258.181717.64
Net Sales28836.0933650.5432230.4928500.4628442.7027585.30
Other Income 1515.82691.25525.82522.43422.43492.74
Stock Adjustments 169.7828.3823.15-63.1711.8829.97
Total Income30521.6934370.1732779.4628959.7228877.0128108.01
EXPENDITURE :      
Raw Materials 19867.1923346.1021857.7918974.1119321.7219783.88
Power & Fuel Cost132.22157.48138.77112.62122.13158.47
Employee Cost 1841.701730.241540.131396.011315.931172.87
Other Manufacturing Expenses 230.95250.64240.32204.61209.85245.40
Selling & Administrative Expenses 1755.212150.352159.102077.302006.561930.63
Miscellaneous Expenses 1280.751114.021037.341037.831023.42936.88
Less : Pre-operative Expenses Capitalised 0.000.000.000.000.000.00
Total Expenditure25108.0228748.8326973.4523802.4823999.6124228.13
Operating Profit5413.675621.345806.015157.244877.403879.88
Interest 22.028.606.256.054.8911.09
Gross Profit5391.655612.745799.765151.194872.513868.79
Depreciation817.96602.01555.60492.73437.64539.97
Profit Before Tax4573.695010.735244.164658.464434.873328.82
Tax1084.111601.021446.951082.08960.88898.91
Fringe Benefit tax0.000.000.000.000.000.00
Deferred Tax-143.6824.8499.85199.26313.8044.27
Reported Net Profit3633.263384.873697.363377.123160.192385.64
Extraordinary Items 614.2493.40146.3093.68127.52102.25
Adjusted Net Profit3019.023291.473551.063283.443032.672283.39
Adjustment below Net Profit -426.81-407.82-350.28-367.77-2.37-22.97
P & L Balance brought forward10147.819068.117418.536146.524921.063414.14
Statutory Appropriations0.000.000.000.000.000.00
Appropriations 1937.441897.351697.501737.341932.361671.88
P & L Balance carried down11416.8210147.819068.117418.536146.524104.93
Dividend1298.311098.501897.181098.33599.061198.12
Preference Dividend0.000.000.000.000.000.00
Equity Dividend %4500.004350.004750.004250.003600.003000.00
Dividend Per Share(Rs)90.0087.0095.0085.0072.0060.00
Earnings Per Share-Unit Curr181.89169.46185.15169.11144.00108.26
Earnings Per Share(Adj)-Unit Curr181.89169.46185.15169.11144.00108.26
Book Value-Unit Curr707.70643.66589.33506.32442.38327.56
Book Value(Adj)-Unit Curr707.70643.66589.33506.32442.38327.56

Debts

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Hybrid

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.